29 Μαρ 2015

Αναβλήθηκε το Φοίνικας Καλαμαριάς-Πυρσός Αγίας Τριάδας

Αναβολή της τελευταίας στιγμής για τον αγώνα του Φοίνικα Καλαμαριάς με τον Πυρσό Αγίας Τριάδας λόγο βλάβης του δικτύου της ΔΕΗ και της μη ηλεκτροδότησης του γηπέδου.

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό τεστ αλτικής ικανότητας στον ΑΣ Πανόραμα

Εύκολη πρόκριση στην τετράδα για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ επικράτησε για δεύτερη φορά του Μακεδονικού, εκτός έδρας με 41-77, έκανε το 2-0 στην σειρά και προκρίθηκε στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της ΕΚΑΣΘ.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Πήραν το ντέρμπι οι Κένταυροι

Αλλη μια νίκη για τους Κενταύρους σήμερα, η ένατη σερί αυτή την φορά εντός έδρας επί του Ατλαντα Νεάπολης με 65-63.

Η ΗΟΟΡ πάει στο 3Χ3 της Πράγας στη μνήμη του Τέμπου

Η Σχολή Εκμάθησης Καλαθοσφαίρισης ΗΟΟΡ του Γιώργου Μασλαρινού είναι πανέτοιμη για ένα ακόμη ξεχωριστό τουρνουά 3Χ3 καθώς ο νικητής της κατηγορίας 18+ όχι απλώς θα πάει στην Αθήνα αλλά θα διεκδικήσει και την παρουσία του στην τελική φάση του Παγκοσμίου (3Χ3 World Tour) που θα διεξαχθεί στην Πράγα 8 και 9 Αυγούστου.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα μίνι κοριτσιών Νέα Ραιδεστός-Παναθλητικός 31-58

Ηττα μετά από δύο μήνες για τα Λαγυνά

Την ήττα μετά από διάστημα δύο μηνών γνώρισε ο ΑΣΚ Λαγυνών στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Αγιο Γεώργιο Ασπροβάλτας (63-56).

Νίκη μετά από δύο παρατάσεις για τις κορασίδες του Ζέφυρου

Συγκλονιστικό ήταν το πρωινό παιχνίδι στην Περαία με τις κορασίδες του Ζέφυρου να επικρατούν στη δεύτερη παράταση της μικτής ΕΚΑΣΘ με 46-50.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Πήρε το ντέρμπι ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου που επικράτησε του Ασβεστοχωρίου με 62-58.

Πέρασε και από την Χαλάστρα το μίνι κοριτσιών του Καλοχωρίου

Καλύτερες μετά το δεύτερο οκτάλεπτο οι παίκτριες του μίνι κοριτσιών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν στην Χαλάστρα του Πύργου με 31-49.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι των κορασίδων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με τον Φρυγανιώτη

Παραμένει αήττητο το μίνι αγοριών της Νέας Ραιδεστού

Συνέχισε αήττητο το μίνι αγοριών  του ΚΑΣ Νέας Ραιδεστού καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας του Θερμαϊκού  Θέρμης με 7-58.

Δείτε σε βίντεο δηλώσεις Καφαντάρη, Παπούλη, Βασιλειάδου και Δρεττάκη μετά το τέλος του αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ιπποκράτης Κω για τα πλέι-οφ της Α1 γυναικών

Πήρε το ντέρμπι της «ουράς» ο Ναύαρχος Βότσης

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε στη Μίκρα με 56-50 της Ασπίδας Ξάνθης και έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά, καθώς όπως ανακοινώθηκε δεν θα μεταβεί την Κυριακή στη Λευκάδα.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι Τιτάνες Δράμας

Με εντυπωσιακό σερί 22-12 στην τελευταία περίοδο οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα με 59-45 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

«Πέρασαν» από την Πυλαία οι γυναίκες του Αρη

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Αρης επικράτησε στην Πυλαία με 61-68 της τοπικής ΑΕ. Οι «κίτρινες» προηγήθηκαν μέχρι και 20 πόντους στο 25ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα μείωσε χωρίς να απειλήσει αισθητά.

Τα… χρειάστηκε η Νίκη Λευκάδας στην Σταυρούπολη

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση ο ΕΟ Σταυρούπολης κόντραρε στα ίσα την πρωταθλήτρια και αήττητη Νίκη Λευκάδας, που επικράτησε τελικά με 60-64.

Καθαρή επικράτηση για τον ΑΟ Σερρών-Χιαστούς και μηνίσκο η Μαραγκού

Χωρίς Μαραγκού, Χωλοπούλου Ν., Χωλοπούλου Μ. και Πρόικου, ο ΑΟΣ επικράτησε καθαρά στις Σέρρες του Ηρακλή που αγωνίστηκε χωρίς Γεροστεργίου, Τσουμπερλή με 42-31.

Συνεχίζει αήττητο το προπαιδικό της ΧΑΝΘ

Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου, του τουρνουά παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ, η πρώτη προπαιδική ομάδα της ΧΑΝΘ επικράτησε εντός έδρας του Ελληνικού Κολεγίου με 67-53.

Ανακοίνωση του ΠΚ Νεάπολης για τα αποτελέσματα των αγώνων προπαιδικού και μίνι

Από το ΠΚ Νεάπολης πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση:

Πέρασαν από την ΕΚΟ οι παγκορασίδες του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με την GBA

Εχοντας προβάδισμα σε όλο τον αγώνα οι παγκορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν στην ΕΚΟ της GBA με 26-67.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Στην τετράδα της Ελλάδας οι γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Μια ακόμη σημαντική επιτυχία σημείωσαν σήμερα οι γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Μετά την πρόσφατη συμμετοχή τους στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας με 73-56 του Ιπποκράτη Κω εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στην τετράδα του πρωταθλήματος.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ιπποκράτης Κω για τα πλέι-οφ της Α1 γυναικών, λεπτό προς λεπτό στις 12:00 από το Νέο Ρύσιο

Τον δεύτερο αγώνα τους για τα πλέι-οφ της Α1 γυναικών δίνουν σήμερα στις 12:00 στο Νέο Ρύσιο η τοπική Αναγέννηση και ο Ιπποκράτης Κω. Το μπλογκ θα είναι εκεί και θα σας περιγράψει λεπτό προς λεπτό τον αγώνα.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα παιχνίδια του τουρνουά μίνι κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Αρχίζει σήμερα το 17ο κύπελλο της ΟΣΕΚΚ

Στη διεκδίκηση του 17ου κυπέλλου της ΟΣΕΚΚ, μπαίνουν οι ομάδες της ομοσπονδίας. Το πρόγραμμα ξεκινά με πέντε αναμετρήσεις, από τις οποίες ξεχωρίζει ο αγώνας ανάμεσα στον ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια και τον Άτλα.

«Πάτησε γκάζι» στο τέλος η Νέμεσις

Νίκη με 72-67 πέτυχε εντός έδρας επί του Ικάρου Συκεών, η Νέμεσις. Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ κακή αμυντική λειτουργία από την γηπεδούχο και σχετικά κακές επιθετικές προσπάθειες κι έτσι ο Ίκαρος έφτασε μέχρι και διαφορά 12 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο.

Στον τελικό της ΕΚΑΣΧ η Γαλάτιστα

Η Γαλάτιστα νίκησε με 80-52 την Αρναία στον ημιτελικό των πλέι-οφ και έτσι θα αγωνιστεί για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό της κατηγορίας.

Κατέρρευσε στο τέλος ο ΟΠΑΠ

Μια από τα ίδια είχαμε και στον τελευταίο αγώνα για τον ΟΠΑΠ. Με πέντε μόλις παίκτες που δεν άντεξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο και γνώρισαν την ήττα από τα Μπισκότα Παπαδοπούλου με 62-72.