22 Μαρ 2015

Αήττητο το μίνι αγοριών της Νέας Ραιδεστού

Συνέχισε αήττητο το μίνι αγοριών του ΚΑΣ Νέας Ραιδεστού καθώς επιβλήθηκε της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 53-28.

Φιλικά των τμημάτων υποδομής του Αρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης»-Φωτορεπορτάζ

Πολλά και ενδιαφέροντα φιλικά έδωσαν τα τμήματα υποδομής του Άρη. Συγκεκριμένα το Σαββατοκύριακο επισκέφθηκαν το «Κλεάνθης Βικελίδης» η Νέα Ραιδεστός, η Ολυμπιάδα Άνω Πόλης και ο Μαντουλίδης συμπληρώνοντας ένα πάζλ όμορφων φιλικών παιχνιδιών.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

«Βόλτα» στον Σταυρό για τις κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου-Πλούσιο φωτορεπορτάζ του Μάκη Πάλλα από το παιχνίδι

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου επικράτησαν στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 10-75.

Βήμα πρόκρισης για το παιδικό του Αρη

Καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα το παιδικό το Αρη επικράτησε με άνεση του Ηρακλή στο «Αλεξάνδρειο» με 69-47. Έτσι έκανε την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζεται για την πρόκριση στην τετράδα και τώρα η σειρά μεταφέρεται την Κυριακή στο «Ιβανώφειο».

Νίκησαν τον πρωτοπόρο οι Κένταυροι

Μεγάλο «διπλό» και όγδοη σερί νίκη για τους Κενταύρους αυτή την φορά με αντίπαλο τον πρωτοπόρο του ομίλου Πύρρο Ευόσμου που τον ανάγκασαν στην δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα με 65-73.

Εύκολη νίκη για την Ολύμπια Λάρισας

«Ανεβάζοντας στροφές» μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια επικράτησε εύκολα στη Λάρισα με 78-51 της ΑΕ Πυλαίας. Με μεγάλες πρωταγωνίστριες τις Χαβαλέ και Κουτσουνούρη ο ομάδα της Θεσσαλίας έφτασε τη διαφορά και στο +33 στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Ψυχογιού: «Είμαι περήφανη για τη Νίκη Λευκάδας»

Συνέντευξη στο http://www.lefkadasportnews.gr/ έδωσε μετά το τέλος του αγώνα με τους Τιτάνες Δράμας, μια από τις παίκτριες που είχαν καθοριστική συνεισφορά στη μεγάλη επιτυχία της Νίκης Λευκάδας, την άνοδο στην Α1 γυναικών και δεν είναι άλλη από τη Μαντώ Ψυχογιού. Να τι δήλωσε:

Εύκολη επικράτηση για την Αρμενική

Καλύτερη μετά την δεύτερη περίοδο η Αρμενική επικράτησε της Αποκάλυψης με 49-29.

Χρειάστηκε παράταση το μίνι του Μαραθώνα

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση με εξαιρετική εμφάνιση και πάθος από τους αθλητές και των δύο ομάδων το μίνι του Μαραθώνα κατάφερε να πάρει την νίκη με αντίπαλο την ομάδα του ΑΣ Πανοράματος καθώς επιβλήθηκε με 38-44.

Ανετη επικράτηση για το μίνι της ΑΕ Πυλαίας

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίκτες του μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 31-14 του Ηρακλή. Οι νικητές αφιερώνουν την επιτυχία στον τραυματία Θόδωρο Γιαμούκογλου και στον εορτάζοντα Θένιο Ρατόπουλο.

Πέρασε τα «στενά του Βοσπόρου» η Ελβετία

Αν και είχε  πολλές ελλείψεις στο ρόστερ της, η Ελβετία 2005 απέκτησε από το πρώτο λεπτό το προβάδισμα στο σκορ και τελικώς κατόρθωσε να περάσει τα «στενά του Βοσπορου Καλαμαριάς» επικρατώντας των γηπεδούχων με 57-65.

Αγώνας ζωής για τον Γιώργο Βράγγα από την Ακαδημία Champions Πανοράματος-Φωτορεπορτάζ

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε σήμερα από την Ακαδημία Champions Πανοράματος ο αγώνας ζωής για τον αθλητή του Ερμή Λαγκαδά Γιώργο Βράγγα.

«Διπλό» στην Ευκαρπία για το μίνι αγοριών του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίκτες του μίνι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν στην Ευκαρπία του ΠΣ με 26-46.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Πέρασε και από το Καλοχώρι το μίνι αγοριών των Κουφαλίων

Το μίνι αγοριών των Κουφαλίων επικράτησε στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στον γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου με 26-45. Αξίζει να σημειωθεί ότι για μία ακόμη φορά σκόραραν όλοι οι παίκτες των νικητών.

Παραλίγο να… αυτοκτονήσουν οι γυναίκες του Ν. Βότση

Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι γυναίκες του Ναύαρχου Βότση είδαν «τον χάρο με τα μάτια τους» στο τέλος αλλά τελικά επικράτησαν με 60-62 εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης.

Αήττητο το μίνι κοριτσιών του Καλοχωρίου

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το μίνι κοριτσιών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου που επικράτησε με 40-18 του ΠΚ Νεάπολης.

Τι λέει ο Στάθης Αμυγδαλάς για τα χθεσινά επεισόδια στον αγώνα κορασίδων Αχιλλέας Τριανδρίας-Φρυγανιώτης

Τα πρωταθλήματα των γυναικών δεν είναι συνηθισμένα σε επεισόδια. Πόσω μάλλον σε αγώνες κορασίδων. Κάτι τέτοιο συνέβη, όμως στην αναμέτρηση του Αχιλλέα Τριανδρίας με τον Φρυγανιώτη, παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο πλαίσιο του ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ.

Τελείωσε η χρονιά για το γυναικείο του ΠΑΟΚ με ήττα στην Λεωφόρο

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες του ΠΑΟΚ στον «τάφο του Ινδού» απέναντι στον πολύ καλύτερο Παναθηναϊκό και γνώρισαν την ήττα με 73-57. Έτσι μια χρονιά με αρκετά προβλήματα τελείωσε για τον «δικέφαλο» που τερμάτισε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Πρωτέα Βούλας στα ημιτελικά.

Πρόκριση με.. νεάνιδες για τον Πρωτέα Βούλας

Την πρόκρισή στην ημιτελική φάση των πλέι οφ της Α1 γυναικών κέρδισε ο Πρωτέας Βούλας, που επικράτησε της Τερψιθέας με 67-49 και έκανε επίσης το 3-0.

Στα ημιτελικά της Α1 γυναικών το Ελληνικό

Βελτιώνοντας αισθητά την απόδοσή τους στην τελευταία περίοδο οι γυναίκες του Ελληνικού επικράτησαν με 75-54 του Αθηναϊκού και με 3-0 νίκες προκρίθηκαν στα ημιτελικά των πλέι-οφ της Α1 γυναικών, Από τις νικήτριες εκπληκτική ήταν η ευστοχία της Σταμάτη με 6/9 τρίποντα.

«Διπλό» στο Μαντουλίδη οι παμπαίδες της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του τουρνουά παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ, η πρώτη ομάδα της ΧΑΝΘ νίκησε εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη με 53-58.

«Πέρασε» από το «Αλεξάνδρειο» ο ΑΟ Σερρών

Εχοντας προβάδισμα από δύο μέχρι δέκα πόντους σε όλο το παιχνίδι ο ΑΟ Σερρών επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» με 43-48 του Αρη, αν και αγωνίστηκε με έξι μόλις παίκτριες.

«Διπλό» στην Καλαμαριά για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Καλύτερες μετά την τρίτη περίοδο οι παίκτριες του ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησαν στην Καλαμαριά του Απόλλωνα με 54-71.

Στην Α1 γυναικών η Νίκη Λευκάδας-Επικράτησε των Τιτάνων Δράμας με 57-43 και πανηγύρισε τη μεγάλη επιτυχία

Ιστορικές στιγμές ζει η Λευκάδα, καθώς το καμάρι της η Νίκη, ανέρχεται μετά από προσπάθεια αρκετών χρόνων στην Α1 γυναικών.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ηρακλής

Χωρίς τις βασικές του νεάνιδες ο Ηρακλής επικράτησε με 53-41 της Ασπίδας Ξάνθης. Ο «Γηραιός» που είχε το μυαλό του στον αυριανό τελικό της ΕΚΑΣΘ, βελτιώθηκε στην επανάληψη και επικράτησε δίκαια της ομάδας από τη Θράκη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών –Ανοδος για τη Νίκη Λευκάδας

Ενημέρωση από τα τρία παιχνίδια των πλέι-οφ της Α1 γυναικών

Τρία παιχνίδια διεξάγονται σήμερα για τα πλέι-οφ της Α1 γυναικών μετά την αναβολή του αγώνα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με τον Ιπποκράτη Κω. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή τους:

Με νεανίδες Πρωτέας Βούλας και Τερψιθέα

Αγώνας καθαρά νεανίδων θα είναι ο σημερινός αγώνας Πρωτέας Βούλας - Τερψιθέα για τα πλέϊ οφ της Α1  μετά από αίτημα που υπέβαλε η Τερψιθέα στον Πρωτέα και έγινε αποδεκτό για λόγους fair play από την διοίκηση της ομάδας της Βούλας.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών –Συνεχής ενημέρωση

Ανετη επικράτηση για το δεύτερο προπαιδικό της ΕΚ Σταυρούπολη

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στην επανάληψη οι δεύτερη παμπαίδες της ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησαν στην έδρα τους με 58-24 του ΚΑΟΣ.

Τα παιχνίδια για το τουρνουά μίνι κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δύσκολο έργο για το γυναικείο του ΠΑΟΚ στον «τάφο του Ινδού»-Κρίνεται η άνοδος στην Α1 στην Λευκάδα-Οι βαθμολογίες των δύο ομίλων της Α2 γυναικών

Τρία παιχνίδια στην Αθήνα θα διεξαχθούν σήμερα για τα πλέι-οφ της Α1 γυναικών μετά την απόφαση για αναβολή του αγώνα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με τον Ιπποκράτη Κω.

Νίκη μετά από δύο μήνες για τον Αξιό Ανατολικού

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Αξιός Ανατολικού επικράτησε εκτός έδρας του Αρίωνα Σταυρούπολης.

«Κλείδωσε» η δεύτερη θέση για το ανδρικό του Φρυγανιώτη

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι άνδρες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στη Νεάπολη της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 50-65 και «κλείδωσαν» τη δεύτερη θέση στον όμιλο που τους δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στα μπαράζ για την άνοδο στην δεύτερη κατηγορία της ΕΚΑΣΘ.

Εύκολο «διπλό» για τους παμπαίδες της ΕΚ Σταυρούπολη

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι προπαίδες της ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησαν εκτός έδρας του Χορτιάτη με 14-83.

Προβάδισμα σωτηρίας για τη ΔΕΗ

Καλύτερη στην επανάληψη η ΔΕΗ επικράτησε εντός έδρας του ΓΣ Ηλιούπολης με 62-56. Η διαφορά δημιουργήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου η ομάδα του Δαμιανού Αμανατίδη με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση μετέτρεψε το 33-33 του πρώτου ημίχρονου σε 54-44 και ουσιαστικά τελείωσε τον αγώνα.

«Πέρασαν» από την Καλαμαριά οι παμπαίδες της ΑΕ Πυλαίας

Εκτός έδρας επιτυχία για το προπαιδικό της ΑΕ Πυλαίας που κέρδισε στην Καλαμαριά την Αρετσού με 53-57.

Φωτορεπορτάζ και τα highlights του προπαιδικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου στον αγώνα με την Ελπίδα Αμπελοκήπων