1 Μαρ 2015

Πέρασε από την Πολίχνη το μίνι αγοριών της ΕΚ Σταυρούπολη

Καλύτερο σε όλο το παιχνίδι το μίνι αγοριών της ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησε στην Πολίχνη της Αναγέννησης Φλόγας με 32- 44.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

«Διπλό» στη Μίκρα για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς επικράτησε στη Μίκρα των Καμινικίων με 53-63.

Πήρε τη νίκη όχι όμως και τη διαφορά ο Βελλερεφόντης

Στο ντέρμπι για την τρίτη θέση του ομίλου ο Βελλερεφόντης επικράτησε με 74-69 του Φοίνικα Καλαμαριάς. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 25ο λεπτό.

«Φόρτσαρε» στο τέλος το προπαιδικό της ΕΚ Σταυρούπολης

Επειτα από έναν αγώνα που κρίθηκε στο τέλος της τελευταίας περιόδου το προπαιδικό της ΕΚ Σταυρούπολης επικράτησε στις λεπτομέρειες  με 56-51 της Αναγέννησης Φλόγας.

Πέρασε από τη Νεάπολη το δεύτερο μίνι αγοριών της ΧΑΝΘ

Καλύτερο στο τελευταίο οκτάλεπτο το δεύτερο μίνι αγοριών της ΧΑΝΘ επικράτησε με 30-37 στη Νεάπολη του αντίστοιχου τμήματος του ΠΚ.

Μια νίκη και μία ήττα για το μίνι αγοριών του Αίαντα Ευόσμου

Με νίκη του δεύτερου τμήματος και ήττα του πρώτου άρχισε το τουρνουά για το μίνι αγοριών του Αίαντα Ευόσμου. Αναλυτικά:

Χωρίς προβλήματα το μίνι κοριτσιών του Αξιού Ανατολικού

Εύκολη πρεμιέρα για το μίνι κοριτσιών του Αξιού Ανατολικού που επικράτησε της ΗΟΟΡ με 44-7 καθώς τα κορίτσια τις φιλοξενούμενης ομάδας ήταν όλα μικρότερα σε ηλικία.

Νίκη στον..πόντο για το μίνι κοριτσιών του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Επικράτηση της ομάδας μίνι κοριτσιών του ΠΑΟΚ εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 30-29. Ο «Δικέφαλος» προηγούνταν κάθ´ όλη τη διάρκεια του αγώνα στο τελευταίο οκτάλεπτο όμως το παιχνίδι έγινε ντέρμπι.

«Διπλό» στα Πεύκα για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης

Με νίκη ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του παιδικού πρωταθλήματος το ΠΚ Νεάπολης, που επιβλήθηκε των Μαχητών Δόξας Πεύκων εκτός έδρας με 45-77.

Εύκολη νίκη για το τρίτο προπαιδικό του ΠΑΟΚ

Σε παιχνίδι που διεξήχθη χθες το προπαιδικό τμήμα ΠΑΟΚ 3 (2001 Άσπροι) επιβλήθηκε του αντίστοιχου τμήματος της ΧΑΝΘ με 51-36.

Ανετη επικράτηση για το μίνι της ΗΟΟΡ

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η ΗΟΟΡ επικράτησε για το τουρνουά μίνι αγοριών με 51-26 του ΠΚ Νεάπολης.

Παρά δύο… εκατό για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Με μία ακόμη νίκη το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ καθώς επιβλήθηκε στο κλειστό του Ρυσίου της Αναγέννησης με 25-98.

Νταμπλ σκορ και.. ένα για το μίνι κορασίδων του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Πολύ καλύτερο σε όλο τον αγώνα το μίνι κοριτσιών του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησε εκτός έδρας της δεύτερης ομάδας της Νέας Ραιδεστού με 23-47.

«Διπλό» για το μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα το μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 25-51 της τρίτης ομάδας της GBA.

Πέρασε από τον Δρυμό το μίνι κοριτσιών του Πύργου Χαλάστρας

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα το μίνι κοριτσιών του Πύργου Χαλάστρας επικράτησε στον Δρυμό της Δόξας με 23-29.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από τον αγώνα Νάυαρχος Βότσης-Αρης για την Α2 γυναικών

Πρόκριση στην οκτάδα του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ γυναικών για τις νεάνιδες του Παναθλητικού- Το πανόραμα της διοργάνωσης

Εχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι νεάνιδες του Παναθλητικού επικράτησαν με 60-49 του ΠΣ Ευκαρπίας και προκρίθηκαν στην οκτάδα του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από τον αγώνα Βελλερεφόντης-Φοίνικας Καλαμαριάς για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πρώτη επιτυχία σε επίσημο αγώνα για το μίνι των Champions Πανοράματος

Ιδιαίτερη μέρα η σημερινή για τον νεοσύστατο σύλλογο Champions Πανοράματος καθώς ήρθε η πρώτη νίκη στην πρεμιέρα του τουρνουά μίνι της ΕΚΑΣΘ με 47-10 εντός έδρας επί του Θερμαϊκού Θέρμης.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ανανέωση

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα των παμπαίδων της ΑΕΕ Τούμπας με τον Ηφαιστο

Με υπηρεσιακό προπονητή τον Χατζόπουλο, αύριο ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Μετά το διαζύγιο του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με τον προπονητή Γιώργο Τραχανά η ομάδα στο προσεχές παιχνίδι της Δευτέρας με την ΜΕΝΤ εκτός έδρας θα καθοδηγηθεί απο τον αθλητή του συλλόγου Χατζόπουλο ο οποίος διαθέτει και δίπλωμα προπονητή Α΄ κατηγορίας.

Ονειρικό φινάλε της πρώτης φάσης για τους παίδες του Αρη

Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του το παιδικό του Άρη για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος, κερδίζοντας εύκολα εντός έδρας την Αναγέννηση Φλόγας με 74-40.

Δυσκολεύτηκαν και οι παίδες του Μαντουλίδη απέναντι στο Μακεδονικό

Παίζοντας όπως μπορούσαν μόνο στην παράταση οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 67-56 του Μακεδονικού.

Ιστορική επιτυχία επί του Αρη για τις γυναίκες του Ν. Βότση

Καθαρή επικράτηση του Ναύαρχου Βότση επί του Αρη για την Α2 γυναικών με 58-53.

Διαφορά 51 πόντων για το μίνι αγοριών της Αποκάλυψης

Χωρίς κανένα πρόβλημα το μίνι αγοριών της Αποκάλυψης επικράτησε με 7-58 εκτός έδρας του Ηφαίστου.

Πέρασε από το «Ιβανώφειο» η Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και αυξάνοντας συνεχώς το σκορ υπέρ της, η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε καθαρά στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 37-56.

Νίκη για το μίνι κοριτσιών των Μετεωριτών-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ΠΚ Νεάπολης

Την ήττα γνώρισε, στην επανεμφάνιση μετά από δέκα χρόνια,  η ομάδα μίνι κοριτσιών του ΠΚ Νεάπολης στην Πολίχνη από τους Μετεωρίτες με 29-21.

Ανετο «διπλό» για το μίνι κοριτσιών του Καλοχωρίου

Με χαρακτηριστική άνεση όπως δείχνει το τελικό 10-55 το μίνι κοριτσιών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησε εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης.

Με το δεξί τα μίνι αγοριών των Κουφαλίων

Πρεμιέρα με νίκη για το μίνι του ΓΑΣ Κουφαλίων καθώς επικράτησε με 51-30 της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου. Η νικήτρια ομάδα απαρτίζεται από είκοσι αθλητές που αγωνίστηκαν εξίσου και πήρε άνετα το ροζ φύλλο αγώνα.

Σημαντικό «διπλό» στα Γιάννενα για τους Τιτάνες Δράμας

Καλύτερες για τρία δεκάλεπτα οι γυναίκες των Τιτάνων Δράμας επικράτησαν στα Γιάννενα με 52-61 του τοπικού ΠΑΣ.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του ΕΟΣ-Το top-ten και εκτεταμένα στιγμιότυπα του αγώνα

Καλύτερες σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες του ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησαν στην έδρα τους με 39-24 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Εύκολη επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Υστερα από επεισοδιακό παιχνίδι η ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκε άνετα του ΕΟ Σταυρούπολης με 62-41.

Δυσκολεύτηκαν στην Ξάνθη οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Δύσκολη επικράτηση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στην Ξάνθη επί της τοπικής Ασπίδας με 49-56. Οι νικήτριες που έπαιξαν χωρίς τις Νικολαϊδου και Θεοδωρίδου, είχαν το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 42-42 στο 33ο λεπτό.

Νίκησε τον ΠΑΟΚ το προπαιδικό της GBA

Ιστορική επιτυχία για το προπαιδικό της GBA που επικράτησε στο τέλος της πρώτης ομάδας του ΠΑΟΚ με 65-60 στο γήπεδο της ΕΚΟ.

Πέρασε και από τις Σέρρες η αήττητη Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο ημίχρονο η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στις Σέρρες του ΑΟΣ με 48-72.

«Διπλό» στο Αλεξάνδρειο για το προπαιδικό του Ελληνικού Κολεγίου

Σπουδαία νίκη για τους παμπαίδες του Ελληνικού Κολεγίου που επιβλήθηκαν του Άρη στο «Αλεξάνδρειο» με 51-57.

Πέρασε και από τους Αμπελόκηπους η ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου

Άλλη μια εκτός έδρας επιτυχία για την ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου που επικράτησε στους Αμπελόκηπους με 54-63 του ΓΣ Μενεμένης.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρχίζουν τα τουρνουά μίνι αγοριών και κοριτσιών

Αρκετά μεγάλο είναι το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, λόγω της πρεμιέρας του τουρνουά μίνι σε αγόρια και κορίτσια. Αναλυτικά:

Το σημερινό πρόγραμμα της Α2 γυναικών-Δύσκολες αποστολές των πρωτοπόρων στον Βόρειο όμιλο-Οι βαθμολογίες

Αγώνες για την 17η αγωνιστική της Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα. Στο Νότο κυριαρχεί το μεγάλο ντέρμπι του πρωτοπόρου Κρόνου με τον δεύτερο Αρη Πετρούπολης, ενώ στον Βορρά η Νίκη Λευκάδας παίζει στις Σέρρες, οι Τιτάνες Δράμας στα Γιάννινα και η Ολύμπια Λάρισας στο «Ιβανώφειο». Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Ανετη επικράτηση για το προπαιδικό 2 της ΑΚ Αστέρια

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το δεύτερο τμήμα του προπαιδικού της Ακαδημίας Αστέρια κόντρα στο αντίστοιχο τμήμα του Ναύαρχου Βότση του οποίου επιβλήθηκε με 63-22.

Στην «οκτάδα» της ΕΚΑΣΘ οι έφηβοι της Ακαδημίας Αστέρια

Καλύτεροι, κυρίως  στο δεύτερο ημίχρονο, οι έφηβοι της ΑΚ Αστέρια επιβλήθηκαν της ΜΕΝΤ και στο δεύτερο ματς της προημιτελικής φάσης εφήβων της ΕΚΑΣΘ με 59-43.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Αχιλλέας Τριανδρίας-Ναύαρχος Βότσης

«Πάτησε γκάζι» στην επανάληψη το Ασβεστοχώρι

Παίζοντας όπως έπρεπε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο το Ασβεστοχώρι επιβλήθηκε εκτός έδρας των πέντε «ηρώων» του Αστέρα Ιπποδρομίου με 42-69.

Επιστροφή στις επιτυχίες με «διπλό» στην Ασπροβάλτα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Επέστρεψαν στις νίκες οι Ελπίδες Ηλιούπολης μετά από τρεις αγωνιστικές και μάλιστα σε μια δυνατή έδρα όπως αυτή του Αγίου Γεωργίου Ασπροβάλτας, καθώς κέρδισαν τον αγώνα με 59-72 στα πλαίσια της έκτης  αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.