15 Φεβ 2015

Νίκη με ανατροπή για τους Κένταυρους

Στην σημερινή αναμέτρηση με την Αγχίαλο οι Κένταυροι έπαιξαν όσο χρειάστηκε και τελικά κέρδισαν με 64-55.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα Προμηθέας Πάτρας-Στρατώνι για τη Β΄ Εθνική Ανδρών

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Δέκατη σερί νίκη για τον Ατρόμητο Τριαδίου

Το «10 στα 10» στα τελευταία παιχνίδια έκανε ο Ατρόμητος Τριαδίου καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Αρμενικής, έχοντας εκτός τους βασικούς Μαρκίδη, Τσαχουρίδη Πετ. και Ντίντα Γ.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι παίδες του ΠΣ Ευκαρπίας

Πολύ καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν στην έδρα τους του Φρυγανιώτη με 60-42.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά τριών τμημάτων του Θερμαϊκού Θέρμης με τον Πιερικό Αρχέλαο στην Κατερίνη

Νταμπλ σκορ και… τρία για το παιδικό του Μαντουλίδη

Εντυπωσιακοί οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με το επιβλητικό 45-93 εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Ολοι οι παίκτες των νικητών αγωνίστηκαν για αρκετή ώρα και σκόραραν.

«Δίκαιο διπλό» για τις γυναίκες του ΑΟ Σερρών

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο ΑΟ Σερρών πέρασε από τη Σταυρούπολη επικρατώντας με 51-70 του ΕΟΣ. Οι γηπεδούχες με καινούργιο προπονητή τον Στέλιο Μπαξεβάνο, προσπάθησαν αλλά οι Σερραίες ήταν ανώτερες.

Ο σύνδεσμος βετεράνων ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ στο μουσείο μπάσκετ της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Η αντιπροσωπεία του συνδέσμου αποτελούνταν από τους κ.κ. Γιώργο Κούδα, Κώστα Ορφανό, Μλάντεν Φορτούλα, Σάκη Παντελίδη, Νότη Τσίντογλου, Νίκο Σπανδωνίδη, Γιώργο Λυσσαρίδη, ενώ το «παρών» έδωσαν και οι Θόδωρος Μπαχάρογλου και Λάζαρος Καλεμκερίδης.

Νέος περίπατος για τους αήττητους παίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τη ΧΑΝΘ

Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 80-34 της ΧΑΝΘ. Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Καραγιώργος ενώ από τη ΧΑΝΘ ο Αναγνωστόπουλος.

Εντυπωσιακοί στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με εξαιρετική εμφάνιση στις δύο τελευταίες περιόδους, οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν με 61-33 της ΑΕ Πυλαίας.

«Πάτησε γκάζι» στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιδικό του Αγίου Αθανασίου

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παίδες του Αγίου Αθανασίου επιβλήθηκαν με 55-37 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Διαφορά 57 πόντων για το παιδικό του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Πολύ καλύτεροι οι παίδες του Ποσειδώνα Καλαμαριάς επικράτησαν εκτός έδρας του Βίκτωρα με 23-80.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Καλύτεροι στις λεπτομέρειες οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού, επικράτησαν του ICBS με 65-61. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά, όμως στην δεύτερη περίοδο δέχθηκαν 30 πόντους.

Ανετη πρόκριση στους «16» για το εφηβικό του Αίαντα Ευόσμου

Οι έφηβοι του Αίαντα Ευόσμου επικράτησαν και στον δεύτερο αγώνα  της Αναγέννηση Φλόγας Πολίχνης με 64-48. Εχοντας το πλεονέκτημα της διαφοράς των 20 πόντων από το πρώτο παιχνίδι ο Αίας δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στην έδρα του και πήρε το εισιτήριο για την φάση των 16.

Εύκολο απόγευμα για τον Ελλάνιο Δία

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ο Ελλάνιος Ζευς έφτασε σε μια άνετη εκτός έδρας νίκη επί του Ικάρου Συκεών με 43-68.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Μαραθώνας : «Τέρμα η ατιμωρησία»-Ζητά την εξαίρεση των Τσανακτσίδη, Βασιλόπουλου

Από το ΔΣ του Μαραθώνα πήραμε την κάτωθι επιστολή για το χθεσινό παιχνίδι και την πρώτη ήττα της ομάδας:

Φιλικά με ΒΑΟ και Ολυμπο για τις ακαδημίες του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο δράση για την υποδομή του Άρη. Αυτή τη φορά τμήματα της ακαδημίας φιλοξενήθηκαν στην έδρα του Βυζαντινού Αθλητικού Ομίλου (ΒΑΟ).

Πήραν το ροζ φύλλο παρά τα προβλήματα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε την πολυπόθητη νίκη καθώς επιβλήθηκε στο κλειστό της Πυλαίας του Αθηναϊκού με 63-59.

Οδυνηρή ήττα στην παράταση για τον Παναθλητικό

Δεν τα κατάφερε ο Παναθλητικός και γνώρισε την ήττα στις Συκιές, ύστερα από παράταση με αντίπαλο τον Ιπποκράτη Κω και τελικό σκορ 66-76.

Λύγισε στην επανάληψη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Τερψιθέα επικράτησε στην Γλυφάδα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 62-53. Οι νικήτριες πήραν προβάδισμα δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο και το διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Περίπατος για τον Πρωτέα Βούλας

Με το ευρύ 84-41 επικράτησε στη Βούλα ο Πρωτέας του Ολυμπιακού Βόλου. Οι νικήτριες ήταν εντυπωσιακές σε αντίθεση με την ομάδα από την Θεσσαλία που είναι σημαντικές απουσίες (Ταντουρόφσκα, Ζέρβα) και δε μπόρεσε ούτε καν να παλέψει το παιχνίδι.

Εύκολη επικράτηση για το Ελληνικό

Το Ελληνικό ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κορυφής της Α1 Γυναικών, καθώς επικράτησε ευκολότερα απ’ ό,τι αναμενόταν του Παναθηναϊκού με 79-61 για την 17η αγωνιστική και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας που του δίνει και το πλεονέκτημα στα πλέι οφ.

Χωρίς προβλήματα ο ΠΑΣ Γιάννινα

Εχοντας σε όλο το παιχνίδι διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων ο ΠΑΣ επικράτησε στα Γιάννενα του Ναύαρχου Βότση με 70-57.

«Καθαρή» επικράτηση για τους Τιτάνες Δράμας

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι Τιτάνες επικράτησαν στην Δράμα με 63-44 της ΑΕ Πυλαίας. Οι Θεσσαλονικιές πάλεψαν το παιχνίδι στην δεύτερη περίοδο και έφθασαν την διαφορά στους τέσσερις στις αρχές της τρίτης.

Στον Απόλλωνα Καλαμαριάς το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Εχοντας προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Απόλλων επικράτησε στην Καλαμαριά του Ηρακλή με 54-44 στο τοπικό ντέρμπι της πόλης.

Πάλεψε ο Αρης στη Λάρισα

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα του Αρη με 69-62.

Διαφορά 55 πόντων για τη Νίκη Λευκάδας

Καταιγιστική η Νίκη επικράτησε στη Λευκάδα με το ευρύ 88-33 της Ασπίδας Ξάνθης που κατέβηκε με δύο μόλις παίκτριες από το γυναικείο, καθώς οι υπόλοιπες έμειναν λόγω υποχρεώσεων στην πόλη της Θράκης.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Εντυπωσιακές επικρατήσεις για τους εφήβους του ΠΑΟΚ

Με δύο νίκες συνέχισε την Παρασκευή και το Σάββατο το εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ φτάνοντας έτσι τις 18 συνολικά. Έτσι παρέμεινε αήττητο στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος έχοντας πάρα πολύ καλή απόδοση σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια που έδωσε.

Πρόκριση με «διπλό» στο Νέο Ρύσιο για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση

Μεγάλη νίκη πέτυχε το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε με 55-74 της Αναγέννησης στο Νέο Ρύσιο και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες της ΕΚΑΣΘ.

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα στην ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νίκη πάση θυσία θέλουν ΠΑΟΚ και Παναθλητικός στην Α1 γυναικών-Τοπικό ντέρμπι για την Α2 στην Καλαμαριά-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Δύο παιχνίδια διεξάγονται σήμερα στη Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών. Στην Πυλαία ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Αθηναϊκό και στο Επταπύργιο ο Παναθλητικός τον Ιπποκράτη Κω, με τις δύο ομάδες να θέλουν πάση θυσία τη νίκη.

Δείτε τα πρώτα στιγμιότυπα από το αποκριάτικο πάρτι του ΠΚ Νεάπολης

«Εσπασε το αήττητο» του Μαραθώνα η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών γνώρισε ο Μαραθώνας από την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς.

Δείτε το τοπ-τεν του αγώνα κορασίδων Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αριστοτέλης Σταυρού

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Αστέρας Πλαγιαρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φιλικά των ακαδημιών του Αθλου Αλεξάνδρου και του ΑΟΚ Βέροιας-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο «Δ. Βικέλας» του Μακροχωρίου  σε μια άκρως αθλητική ατμόσφαιρα φιλικοί αγώνα της ακαδημίας Αθλος Αλεξάνδρειας και του ΑΟΚ Βέροιας στα τμήματα τζούνιορ (2005-2006), προμίνι (2003-2004) και μίνι (2002-2001).

Δεύτερη νίκη και πρόκριση στους «16» για τους εφήβους του Ηρακλή

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν και στο δεύτερο παιχνίδι με 70-51 του ΠΚ Νεάπολης και πήραν πανηγυρικά την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.