8 Φεβ 2015

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Φιλικά με τη ΜΕΝΤ για την ακαδημία του Αρη

Φιλικά παιχνίδια πλούσια σε θέαμα έδωσαν με τη ΜΕΝΤ το Σαββατοκύριακο τα τμήματα υποδομής  του Άρη. Όλα τα παιχνίδια διεξήχθησαν στο Κλεάνθης Βικελίδης πλην ενός που έγινε στο γήπεδο της ΜΕΝΤ.

Μεγάλο βήμα πρόκρισης για τους εφήβους του Μακεδονικού

Εχοντας σαφές προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Μακεδονικού επιβλήθηκαν με 47-64 των Γαλάζιων και βρίσκονται πολύ κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση.

Χωρίς να… ιδρώσουν οι παίδες του ICBS

Νίκη στο... ρελαντί για τους παίδες του ICBS κόντρα στην Δόξα Δρυμού με 87-48.

Διαφορά 44 πόντων για το παιδικό του Μαντουλίδη

Εντυπωσιακό το παιδικό του Μαντουλίδη επιβλήθηκε εύκολα με 36-80 εκτός έδρας της ΕΚ Σταυρούπολη.

Πήραν και την διαφορά οι παίδες του Ερμή Καλαμαριάς

Πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχαν οι παίδες του Ερμή Καλαμαριάς, που επικράτησαν εντός έδρας του ΒΑΟ με 60-48 υπερκαλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας στον πρώτο γύρο.

Δίκαια νίκη για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι παίδες του Φρυγανιώτη επικράτησαν με 54-48 του Πειραματικού.

Ανετες εκτός έδρας επικρατήσεις για εφήβους και παίδες του ΠΑΟΚ

Εύκολο έργο είχαν τα δύο τμήματα του ΠΑΟΚ καθώς δεν συνάντησαν προβλήματα απέναντι στον ΑΣ Πανόραμα και τη ΧΑΝΘ για παίδες και εφήβους αντίστοιχα τους οποίους κέρδισαν και μάλιστα με μεγάλη διαφορά. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την κοπή βασιλόπιτας της ΡΒΑ

Η βασιλόπιτα της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κοπή βασιλόπιτας της Δόξας Ελπίδος Ευόσμου με την παρουσία όλων των τμημάτων της ομάδας. Δύο τυχεροί κέρδισαν τα δώρα μέσα σε φιλικό κλίμα με τις ευχές της διοίκησης για υγεία σε όλους.

«Διπλό» στο Καλοχώρι για το παιδικό του Γαλαξία Αδένδρου

Καλύτεροι στην επανάληψη οι παίδες του Γαλαξία Αδένδρου επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 56-75.

Ανετο πέρασμα από τη Μίκρα για το παιδικό του Αρη

Εχοντας μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά οι παίδες του Αρη επικράτησαν με 57-80 στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Περίπατος για το παιδικό της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αίαντα Ευόσμου

Για την 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, η ΧΑΝΘ, επέβαλε το ρυθμό της από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού και νίκησε άνετα τον Αίαντα Ευόσμου με 87-34.

Αστέρια ήταν οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Καλύτεροι σε όλοι τη διάρκεια του αγώνα οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν στην έδρα τους με 46-38 της Ακαδημίας Αστέρια.

Τιμήθηκαν Βεζένκοφ και Χατζηκυριακίδης στη βασιλόπιτα του Salonica Basketball Camp-Φωτορεπορτάζ

Σε ένα πολύ όμορφο κλίμα πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η 33η κοπή βασιλόπιτας του Salonica Basketball Camp του Θόδωρου Ροδόπουλου στο κλειστό γυμναστήριο του Κολεγίου «Ανατόλια».

«Καθαρή» νίκη για τους Μύθους Χαλάστρας

Εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι Μύθοι Χαλάστρας χθες βράδυ με αντίπαλο τον Αστέρα Ιπποδρομίου και σκορ 57-72. Εντυπωσιακός ο Λεγάκης των νικητών που πέτυχε έξι τρίποντα.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Θρίαμβος στη ΜΕΝΤ για τους Ταγαράδες

Απίστευτο παιχνίδι στη ΜΕΝΤ με τον Θρίαμβο Ταγαράδων να επικρατεί του Φίλιππου με 54-60.

Εχασε και τη διαφορά ο Παναθλητικός

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Αθηναϊκός επικράτησε με 71-61 του Παναθλητικού στον Βύρωνα.

Ανετο «διπλό» στον Βόλο για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Πιάνοντας την καλύτερη φετινή τους απόδοση οι παίκτριες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν με άνεση στον Βόλο, του Ολυμπιακού (60-82).

«Με το ένα πόδι» στην επόμενη φάση οι έφηβοι του Αίαντα Ευόσμου

Το βράδυ του Σαββάτου, στο κλειστό της Πολίχνης οι έφηβοι του Αίαντα Ευόσμου, χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρντ απόδοσης, επικράτησαν της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης με 55-33.

Δια χειρός Γαϊτάνη, νίκη στην παράταση για τους Τιτάνες Δράμας

Υστερα από επεισοδιακό παιχνίδι οι Τιτάνες Δράμας πέρασαν από τις Σέρρες επικρατώντας στην παράταση με 59-64 του ΑΟΣ.

«Πήρε φόρα» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Ολύμπια Λάρισας

Σαφώς ανώτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε καθαρά με 43-59 στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση. Οι νικήτριες έφθασαν να προηγούνται ακόμη και με 20 πόντους, ενώ στα τελευταία λεπτά χρησιμοποιήθηκαν και οι μικρότερες σε ηλικία παίκτριες.

Πάλεψε για 35 λεπτά ο Ιπποκράτης Κω απέναντι στον Πρωτέα Βούλας

Παρόλο που για 35 λεπτά ο Ιπποκράτης κατάφερε να δει στα μάτια τον Πρωτέα Βούλας και να τον δυσκολέψει αρκετά στο τέλος ο Πρωτέας έδειξε ψυχραιμία και αποφασιστικότητα και νίκησε 64-53.

Σημαντική επιτυχία για την ΑΕ Πυλαίας

Επαιξε όπως έπρεπε στην πρώτη και την τελευταία περίοδο η ΑΕ Πυλαίας και πήρε σημαντική νίκη από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 72-67.

Αγχώδης νίκη για το Ελληνικό

Δυσκολεύτηκε αρκετά το Ελληνικό αλλά τελικά επικράτησε με 54-46 της πολύ μαχητικής Τερψιθέας Γλυφάδας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλοί και ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο πάλεψαν το παιχνίδι σαν ίσος προς ίσος.

Ανετη επικράτηση για τον Παναθηναϊκό

Δεν μπόρεσε να καταφέρει κάτι καλύτερο το γυναικείο τμήμα του ΠΑΟΚ που χτυπημένο από τα αρκετά και σημαντικά προβλήματά του ηττήθηκε στον «Τάφο του Ινδού» από τον Παναθηναϊκό με 78-54.

Βόλτα στο «Ιβανώφειο» για τη Νίκη Λευκάδας

Εντυπωσιακή για άλλη μία αγωνιστική η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 42-78. Οι παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα ανέβαζαν συνεχώς τη διαφορά μέχρι να φθάσουν στο τελικό +36.

Καθαρή επικράτηση για την Ασπίδα Ξάνθης

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και αυξάνοντάς το αισθητά στο δεύτερο ημίχρονο η Ασπίδα επικράτησε καθαρά με 69-47 στην Ξάνθη του ΕΟ Σταυρούπολης.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Απόλλων Καλαμαριάς

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 48-52.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Οι αγώνες των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Χωρίς παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη η Α1 γυναικών-Δοκιμάζονται στις Σέρρες οι Τιτάνες Δράμας για την Α2-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Δύσκολες αποστολές για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης σήμερα στην Α1 γυναικών. ΠΑΟΚ και Παναθλητικός παίζουν στην Αθήνα με Παναθηναϊκό και Αθηναϊκό αντίστοιχα, ενώ η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου θα ταξιδέψει στο Βόλο για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Ολυμπιακό.

Βήμα πρόκρισης για τους εφήβους της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Με διαφορά τεσσάρων πόντων (61-65) επικράτησαν στη Μίκρα οι έφηβοι της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου του Ναύαρχου Βότση και έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Αρετσού-ΑΕΕ Τούμπας για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ρεκόρ πόντων από Αθιανά και Παντελιάδου στην Α΄ΕΚΑΣΘ γυναικών

Δύο ακόμη ρεκόρ σημειώθηκαν μετά τις τελευταίες αγωνιστικές της Α΄ ΕΚΑΣΘ των γυναικών.

«Σοβαρεύτηκαν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι Σίθωνες

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι Σίθωνες επικράτησαν στα Νέα Πλάγια του τοπικού Διαγόρα με 47-64 για την 15η αγωνιστική της Α΄ ανδρών στην Χαλκιδική.

Επιβλητικό «διπλό» για το Ασβεστοχώρι

Εντυπωσιακό το Ασβεστοχώρι επικράτησε εκτός έδρας της ΔΕΗ με το επιβλητικό 48-91.