7 Φεβ 2015

Στον ΔΑΣΩ το ντέρμπι των παίδων του Ωραιοκάστρου

Ντέρμπι μέχρι το πρώτο ημίχρονο ήταν αυτό μεταξύ των παίδων του ΔΑΣΩ και του ICBS καθώς οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στην επανάληψη και επιβλήθηκαν με 75-54.

«Βόλτα» στην Ηλιούπολη για τις κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας-Φωτορεπορτάζ της Φωτεινής Φυλλαδίτου από τη νίκη επί του ΕΟ Σταυρούπολης

Χωρίς να συναντήσουν κανένα απολύτως πρόβλημα οι κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας επιβλήθηκαν με 28-76 στην Ηλιούπολη του ΕΟ Σταυρούπολης.

Διαφορά 50 πόντων για τις κορασίδες του Ηρακλή

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Ηρακλή επιβλήθηκαν με το ευρύ 70-20 εντός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Οι σκόρερς και οι «μπόμπερς» της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Προηγείται και στις δύο κατηγορίες η Καμανά

Ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών και το μπλογκ  δημοσιεύει τις πρώτες σε πόντους και τρίποντα που είναι οι εξής:

Η τρίτη περίοδος έδωσε τη νίκη στις κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Εντυπωσιακές στο τρίτο δεκάλεπτο οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν της Νέας Ραιδεστού με 55-34.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι Αστέρες

Άλλη μια νίκη για την ομάδα των Αστέρων με αντίπαλο τον Ίκαρο Συκεών καθώς επικράτησε με 77-67.

Με... το ένα πόδι στους «16» οι έφηβοι των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων απέναντι στην ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 49-65.

Χωρίς πρόβλημα οι κορασίδες του Αρη

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 49-26 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

«Πέρασαν» από την Τριανδρία οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Σε ένα  εκπληκτικό  παιχνίδι  στα πλαίσια  του πρώτου ομίλου  του εφηβικού πρωταθλήματος, η ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου  επιβλήθηκε του Αχιλλέα  στην Τριανδρία με 66-76 έχοντας  προβάδισμα  από  την αρχή  του παιχνιδιού.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Αν και αγωνίστηκαν χωρίς τους Καμάρα και Χρηστίδη, που ξεκουράστηκαν για να είναι έτοιμοι στον αυριανό αγώνα του ανδρικού, οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν εύκολο με 51-71 στη Μίκρα της Ακαδημίας Αστέρια.

«Καθαρό διπλό» στον Εύοσμο για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

Καλύτερες μετά την δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στον Εύοσμο του Αίαντα με 28-47.

Πετυχημένη η εκδήλωση κοπής βασιλόπιτας του Συνδέσμου Κριτών Θεσσαλονίκης-Οι βραβεύσεις-Ποιοι έδωσαν το παρών-Πλούσιο φωτορεπορτάζ του Ιωάννη Σαράφη

Με ξεχωριστή επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στην «Ρέμβη» η εκδήλωση κοπής βασιλόπιτας του Συνδέσμου Κριτών Θεσσαλονίκης.

Στο ΑΣΕΑΔ ο Ολυμπιακός Βόλου για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ

Ο Ολυμπιακός Βόλου κυνηγάει την τύχη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στο Παλατάκι στο ΑΣΕΑΔ.

Διαφορά 31 πόντων για τους εφήβους του Αρη

Βελτιώθηκαν αισθητά στην επανάληψη οι έφηβοι του Αρη και επικράτησαν με άνεση στη ΜΕΝΤ, όπως δείχνει το τελικό 42-73.

«Σοβαρεύτηκαν» στην επανάληψη οι κορασίδες της ΑΕ Πυλαίας

«Ξύπνησαν» στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες της ΑΕ Πυλαίας και επικράτησαν τελικά άνετα με 56-29 του Ναύαρχου Βότση.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών και του μίνι του ΠΚ Νεάπολης με τον Ολυμπο Ελευθερίου Κορδελιού

Δείτε το scouting report του Γιώργου Κωνσταντινίδη από το Μέγα Αλέξανδρο

Ευτυχία Γράψα: «Μέσα από σκληρή δουλειά να κατακτήσουμε στόχους»

Η επίσημη ιστοσελίδα της Αναγέννησης Ν. Ρυσίου www.rysiobc.gr φιλοξένησε την Ευτυχία Γράψα, που μίλησε για την φετινή πορεία της ομάδας και  τους προσωπικούς της στόχους:

Δείτε τα highlights των ανδρών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου στον αγώνα με τον Ολυμπο Ελευθερίου Κορδελιού

Τα παιχνίδια για τις δύο φάσεις των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Δημόκριτος για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκη στο… καλάθι για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Πολύ σημαντικό ροζ φύλλο αγώνα για τον ΑΣΚ Λαγκαδά που επικράτησε σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 52-50 του ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας.

«Καθαρό διπλό» για τον Ορφέα Σουρωτής

Εχοντας προβάδισμα με διψήφια διαφορά σε όλο τον αγώνα ο Ορφέας Σουρωτής επικράτησε εκτός έδρας της Πλατείας με 54-74.

«Κατοστάρα» στη Νεάπολη για τους Κένταυρους

Σ’  ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, οι Κένταυροι κέρδισαν στην Νεάπολη με 61-100 την πενταμελή αποστολή του Αισχύλου Ωραιοκάστρου.