26 Ιαν 2015

«Καθαρή» νίκη για τη Μηχανιώνα

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 75-79.

«Πάτησε γκάζι» στο τέλος ο ΚΣ Γέφυρας-Μεγάλη εμφάνιση από τον Τουλούμη

Βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο ΚΣ Γέφυρας και ξεπέρασε το εμπόδιο της ΜΕΝΤ στην έδρα της επικρατώντας με 64-74.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Με τις γνωστές απουσίες της η Δόξα Ελπίδας επικράτησε στον Εύοσμο με 69-59 της Νίκης Νεοχωρούδας.

«Διπλό» στην Επανομή για τον ΒΑΟ

Καλύτερος στα κρίσιμα σημεία του αγώνα ο ΒΑΟ επιβλήθηκε στην Επανομή του Αριστοτέλη με 63-65.

«Περίπατος» για τη Μακαμπή

Με εκπληκτική εμφάνιση σε όλο τον αγώνα η Μακαμπή επιβλήθηκε με το ευρύ 81-56 του Γαλαξία. Οι παίκτες του Σάββα Ντολόπουλου είχαν το προβάδισμα με αρκετά μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και την αύξαναν μέχρι τη λήξη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Πολύ καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Μαντουλίδης επικράτησε στο ντέρμπι των εφήβων του Αρη με 77-55.

Φιλικό με το ΠΚ Νεάπολης για το κλιμάκιο εφήβων Βορρά-Ποιοι καλούνται να συμμετάσχουν

Από τον Ομοσπονδιακό προπονητή Γιώργο Δοξάκη καλούνται την Πέμπτη 29 Ιανουαρίου και ώρα 18:30 στο γήπεδο της Νεάπολης στη Θεσσαλονίκη οι παρακάτω αθλητές του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Εφήβων για φιλικό παιχνίδι με το τμήμα ανδρών του ΠΚ Νεάπολης:

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα Ζέφυρος-ΠΚ Νεάπολης για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα της Πέμπτης που είναι το εξής:

Εξαιρετική εμφάνιση από την Σταμολάμπρου στη νίκη του Ρόμπερτ Μόρις-22 πόντους πέτυχε η Θεσσαλονικιά παίκτρια-Δείτε το βίντεο

Διπλή επιτυχία για τη μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ

Ανετες νίκες πέτυχε η μικτή ομάδα αγοριών της ΕΚΑΣΘ στα δύο τελευταία παιχνίδια της. Αναλυτικά:

Συνεχίζει το σερί το παιδικό της GBA

Την 14η συνεχόμενη νίκη της  πέτυχε η ομάδα του παιδικού της GBA το περασμένο Σάββατο, επικρατώντας εκτός έδρας επί του ICBS με 51-65.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Παρελθόν από τον Πρωτέα Βούλας ο Δάγλας-Τι δήλωσε ο πρόεδρος του ΔΣ του συλλόγου

Μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα της ομάδας με την ΑΕΣΕΛ και Παναθηναϊκό, η διοίκηση του Πρωτέα Βούλας προχώρησε  στη λύση της συνεργασίας με τον Αλέκο Δάγλα. Ο πρόεδρος ΔΣ του Πρωτέα Βούλας Χρ. Βασιλειάδης δήλωσε:

Ακυρώσεις προπονήσεων κλιμακίων Εθνικών ομάδων στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ

Αρκετές είναι οι προπονήσεις εθνικών ομάδων (κλιμάκια νότου) που θα ακυρωθούν αυτή την εβδομάδα, εξαιτίας διοργάνωσης της ξιφασκίας, στα βοηθητικά γήπεδα του ΟΑΚΑ.
Αναλυτικά, ακυρώνονται οι προπονήσεις:

«Κεκλεισμένων των θυρών» το Παγκράτι-Ψυχικό για την Α2 Ανδρών-Αλλαγή έδρας στο Χαλάνδρι-Μανδραϊκός για τη Γ΄ Εθνική

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΑΟ Παγκρατίου-ΑΕ Ψυχικού της 31/1/2015 για τη 14η αγωνιστική της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά της υπ’ αριθ. 637/29-12-2014 απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς δικαιοδοτικού Οργάνου ΕΟΚ.

Ο Βεζένκοφ στη ΧΑΝΘ

Ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ, πρώτος σκόρερ της Α1 με την ομάδα του Άρη, ήταν το κεντρικό πρόσωπο μιας σεμνής εκδήλωσης που πραγματοποιήθηκε στη ΧΑΝΘ.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η 15η αγωνιστική της Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Μοσχοπούλου: «Εχω έρθει σε ομάδα καρδιάς»

Η Μαρία Μοσχοπούλου επιλέχτηκε το καλοκαίρι από την Νίκη με στόχο να προσφέρει την εμπειρία της και να «σπρώξει» την ομάδα προς την υπέρβαση.