19 Ιαν 2015

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδάς

(Αριστο)τέλης στην Τριανδρία

Δίκαια επικράτηση του Αριστοτέλη Επανομής στην Τριανδρία επί του Αχιλλέα με 59-65. Οι νικητές ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ, ενώ οι γηπεδούχοι πέρασαν με διαφορά δύο πόντων, δυόμιση λεπτά πριν τη λήξη.

Πήρε το ντέρμπι «ουραγών» η Νεοχωρούδα

Σε ένα ακόμη συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Νίκη Νεοχωρούδας επικράτησε στην Καλλιθέα με 72-70 της ΑΕ Πυλαίας. Οι νικητές, με εντυπωσιακό τον Παπακώστα, είχαν την πρωτοπορία στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

(Μεγά)λο «διπλό» στις Συκιές

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος πέτυχε σημαντικότατη νίκη καθώς επικράτησε εκτός έδρας του ΒΑΟ με 62-64.

«Ξέσπασε» στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαλαξίας

Ανεβάζοντας αισθητά την απόδοσή του στην δεύτερη περίοδο ο Γαλαξίας επικράτησε με 88-66 του συνονόματού του από το Αδενδρο.

«Καθάρισε» στο τέλος η Μηχανιώνα

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στη Μηχανιώνα με τον Ποσειδώνα να επικρατεί τελικά με 82-76 της Μακαμπή. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 36ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά δέκα πόντων και ουσιαστικά «καθάρισαν» το παιχνίδι.

«Χαλαρή» επικράτηση για την Χαλκηδόνα

Μια ακόμη άνετη νίκη πέτυχε η Χαλκηδόνα με αντίπαλο την «ουραγό» ΜΕΝΤ. Η ομάδα του Ρούλη Καραγιαννίδη, χρησιμοποίησε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο τους βασικούς της παίκτες ενώ στη συνέχεια διατήρησε τη διαφορά σε… λογικά επίπεδα.

Ποιο ντέρμπι;-Ανετη επικράτηση για τον ΚΣ Γέφυρας

Εντυπωσιακός ο ΚΣ Γέφυρας επικράτησε πολύ εύκολα της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου με 75-54. Οι νικητές πήραν από την αρχή σημαντικό προβάδισμα που έφτασε και το +30 στο 35ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μεγάλη επιτυχία στη βασιλόπιτα του ΣΕΠΚ στην Αθήνα-Ποιοι τιμήθηκαν και ποιοι έδωσαν το παρών-Φωτορεπορτάζ

Μέσα σε εξαιρετικό κλίμα πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ (Κυριακή 18 Ιανουαρίου) η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης στην αίθουσα «Αφροδίτη» του ξενοδοχείου "Intercontinental".

Κλεώπας: «Ευχαριστούμε τον Βακουφτσή για την προσφορά του»

Ο πρόεδρος του Μεγάλου Αλεξάνδρου, Λάκης Κλεώπας, δήλωσε για την αποχώρηση του Δαυίδ Βακουφτσή τα εξής:

Ανετο «διπλό» για τους παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Εχοντας προβάδισμα με μεγάλη διαφορά από την αρχή του αγώνα οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησαν με 46-70 στο Δρυμό της Δόξας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΑΣ Πανόραμα για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μεθαύριο το Απόλλων Καλαμαριάς-Ναύαρχος Βότσης για την Α2 γυναικών

Για την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου στις 21.30 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς ορίστηκε το παιχνίδι του Απόλλωνα Καλαμαριάς με το Ναύαρχο Βότση για την Α2  γυναικών.

Νίκη στο καλάθι για το παιδικό του Αργοναύτη

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι παίδες του Αργοναύτη επικράτησαν με 47-45 του Ναύαρχου Βότση.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Δείτε τα highlights του παιδικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου από το παιχνίδι στα Διαβατά με τον Ιωνικό

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Χαλκηδόνα-Γαλαξίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Αύριο η πίτα της ΑΕΝ Κρήνης

Αύριο Τρίτη 20 Ιανουαρίου θα γίνει η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της ΑΕΝ Κρήνης, στο καθιερωμένο στέκι «Τέσσερα σύγχρονο καφενείο» στην Αρετσού στις 22:00 το βράδυ με δώρο έκπληξη.

Με το δεξί στο δεύτερο γύρο ο Βελλερεφόντης

Παρόλο το πολύ κακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Βελλερεφόντη σοβαρεύτηκαν στην επανάληψη, ανέβασαν ρυθμούς σε άμυνα και επίθεση και κατάφεραν να φτάσουν σε μια ακόμα νίκη με 66-60.

Δείτε όλα τα καλάθια του αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Νταμπλ σκορ και… δύο για το παιδικό του Ηρακλή

Καλύτεροι μετά το δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Ηρακλή εκμεταλλεύτηκαν και τον τραυματισμό του Δελή που ήταν ο καλύτερος παίκτης των γηπεδούχων και επικράτησαν με 30-62 στον Φρυγανιώτη.

Δείτε σε δύο κάμερες όλο τον αγώνα Παναθλητικός-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών και τις δηλώσεις μετά τη λήξη του

«Κεκλεισμένων των θυρών» το Ηρακλής-Ψυχικό για την Α2 Ανδρών-Μια ώρα νωρίτερα το Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών-Αλλαγή ώρας έναρξης και σε αγώνα ομίλου Νότου της Γ΄ Εθνικής

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας Ηρακλής-Ψυχικό της 24/01/2015, για την 13η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ΄ αριθ. 636/29-12-2014 Απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου Ε.Ο.Κ.

Οι κορυφαίες στις στατιστικές της Α1 γυναικών-Εξακολουθεί να προηγείται στις ασίστ η Λύμουρα

Οι κορυφαίες βασικών στατιστικών κατηγοριών της Α1 Γυναικών μετά και τη 13η αγωνιστική, είναι:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Αρχίζει σήμερα ο δεύτερος γύρος στην Α΄ κατηγορία ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Το πλήρες πρόγραμμα της ημέρας είναι:

Εύκολο «διπλό» για το παιδικό του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς επικράτησε με 41-75 εκτός έδρας του Αριστοτελείου Κολεγίου για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των παίδων του Ιωνικού με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Αήττητο στην πρώτη φάση το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση

Άλλη μια νίκη για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε με 61-56 εκτός έδρας επί του Αριστοτελείου και τερμάτισε την φάση των ομίλων χωρίς ήττα και 14/14 .

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δανάης Πάλλα από τον αγώνα παίδων Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά

Στιγμιότυπα από τα φιλικά των ακαδημιών του Μακεδονικού με Κεραυνό Ωραιοκάστρου και Αναγέννηση Φλόγα

Στο Τριάδι το ντέρμπι για τη δεύτερη θέση του ομίλου

Ο Ατρόμητος Τριαδίου πήρε το ντέρμπι για την δεύτερη θέση καθώς μετά από ένα απολαυστικό παιχνίδι επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα με 74-79. Ο Φοίνικας ανέτρεψε διαφορά δέκα πόντων αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Ανετη επικράτηση των Ελπίδων Ηλιούπολης

Με νίκη συνέχισαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης στο πρωτάθλημα της Γ2 ΕΚΑΣΘ επικρατώντας στο χθεσινό ματς επί του Αστέρα Κουκλουτζά με 72-47.

«Διπλό» στη Μίκρα για τον Φίλιππο

Νίκη για τον Φίλιππο εκτός έδρας επί του Νέστωρα με 65-71. Ο νικητής ήταν κυρίαρχος στο ματς, στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως παραλίγο να γυρίσουν το ματς οι γηπεδούχοι. Πιο ψύχραιμος όμως ο  Φίλιππος πήρε το ροζ φύλλο.

Στον ΑΣ Αστέρες το ντέρμπι του 25ου Δημοτικού

Ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος με νίκη για τον ΑΣ Αστέρες εναντίον του ΑΚ Κένταυροι με 64-69, στο ντέρμπι του 25ου Δημοτικού που είναι κοινή έδρα των δύο ομάδων.