18 Ιαν 2015

Καθαρή επικράτηση για το παιδικό του Ιωνικού

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ιωνικού επιβλήθηκαν στην έδρα τους, του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 65-47.

Σκορ και θέαμα για το παιδικό της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ από την νίκη επί του ΑΣ Πανόραμα

Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της Χ.Α.Ν.Θ αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα του Α.Σ. Πανόραμα και επικράτησε με 76-32.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η επόμενη αγωνιστική και η βαθμολογία των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Εκοψαν την πίτα τους οι ακαδημίες του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Το Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε σε γιορτινή ατμόσφαιρα η κοπή της πίτας για όλα τα τμήματα της ακαδημίας  του Άρη.

Ανετη επικράτηση για τους Σίθωνες

Για την 12η αγωνιστική της Α΄ΕΚΑΣΧ ανδρών οι Σίθωνες επικράτησαν άνετα στη Νικήτη με 72-48 της Ιερισσού.

«Πέρασαν» από τους Αμπελόκηπους οι κορασίδες του Καλοχωρίου

Καλύτερες σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 30-35.

Ανετη επικράτηση στη Θέρμη για το παιδικό της Νέας Ραιδεστού

Στα χνάρια των εφήβων και οι παίδες του ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός «πάτησαν γκάζι» σε δυο δεκάλεπτα και επικράτησαν του Θερμαϊκού στη Θέρμη με 41-79.

«Σοβαρεύτηκαν» στην επανάληψη οι παίδες του Αρη

Ενα εύκολο απόγευμα είχε το παιδικό του Αρη που επικράτησε με 85-28 του Ανατόλια. Ο αγώνας κρίθηκε όταν οι νικητές εκτέλεσαν τις οδηγίες που τους δόθηκαν και με αποτέλεσμα να κάνουν ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο.

«Δύο στα δύο» και πρόκριση για το εφηβικό του Ερμή Καλαμαριάς

Το 2014 είχε κλείσει άσχημα για τους εφήβους του Ερμή Καλαμαριάς αφού η ήττα από το Πανόραμα εντός έδρας δυσκόλευε πολύ την υπόθεση πρόκριση, καθώς το «2 στα 2» στα εναπομείναντα παιχνίδια με Πειραματικό και Γαλάζιους, ήταν πλέον μονόδρομος.

Συλλυπητήρια στον Παναγιώτη Τσαγκρώνη από το ΔΣ της ΕΟΚ

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης εκφράζει τα συλλυπητήριά του προς τον γενικό γραμματέα της ΕΟΚ, Παναγιώτη Τσαγκρώνη, για την απώλεια της μητέρας του, Μαρίας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΠΚ Νεάπολης

Παραιτήθηκε από το Μέγα Αλέξανδρο ο Δαυίδ Βακουφτσής

Λόγω βεβαρημένων επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων, που απαιτούν την ολοκληρωτική αφοσίωση του προς αυτές, παραιτήθηκε από τη θέση του Γενικού Αρχηγού των τμημάτων μπάσκετ ο Δαυίδ Βακουφτσής.

Ελπίδες για πρόκριση στους εφήβους της Αναγέννησης Φλόγας

Ακόμη μια μεγάλη νίκη για το εφηβικό της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης που έπειτα από έναν συγκλονιστικό αγώνα κατάφεραν να κάμψουν την φιλότιμη αντίσταση των εφήβων του ΚΑΟΣ και να τελειώσουν τον αγώνα με 54-41.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Πρωτέας Βούλας-Ελληνικό για την Α1 γυναικών

Βόλτα στο Κορδελιό για το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Χωρίς καμία αντίσταση οι παίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν με το επιβλητικό 37-81 στο Κορδελιό του Πρωτέα.

«Πέρασε» από τη Μίκρα ο ΑΟ Σερρών

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΑΟ Σερρών επιβλήθηκε στη Μίκρα με 52-63 του Ναύαρχου Βότση. Οι παίκτριες της Κικής Λέφας, ξεκίνησαν άσχημα, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην αρχές της τρίτης περιόδου.

Ανετο «διπλό» στο Ρύσιο για τους παίδες του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν με 49-62 στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης.

Φιλικά με το Ανατόλια για τους Champions Πανοράματος

Φιλικών συνέχεια για την ακαδημία Champions Πανοράματος με αντίπαλο την ομάδα του Ανατόλια. Το πρωί το μίνι παρουσίασε το κακό του πρόσωπο δείχνοντας ότι έχει πολύ δρόμο μπροστά του για να φτάσει στο επίπεδο που όλοι επιθυμούν.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Δυσκόλεψαν το Μαντουλίδη οι παίδες της Τριανδρίας

Με το «ισχνό» 75-72 κατάφεραν να επικρατήσουν στην έδρα τους, του Αχιλλέα Τριανδρίας οι παίδες του Μαντουλίδη. Η γηπεδούχος ομάδα είχε συνεχώς την πρωτοπορία αλλά δε μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Νέμεση

Ανετη νίκη για τη Νέμεση που επικράτησε με 83-52 του Αγίου Νικολάου Καλαμαριάς.

Διαφορά 27 πόντων για τους Τιτάνες Δράμας

Την χειρότερη φετινή τους εμφάνιση πραγματοποίησαν οι γυναίκες του Αρη που ηττήθηκαν στη Δράμα από τους Τιτάνες με 67-40. Η διαφορά ανέβαινε συνεχώς για τους γηπεδούχους, αν και αγωνίστηκαν για αρκετή ώρα με τις μικρότερες παίκτριες, ενώ από τις «κίτρινες» προσπάθησε μόνο η Σταμπουλίδου.

«Διπλό» στα Γιάννινα, με νέο τεχνικό, για τον Ηρακλή

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ηρακλής επικράτησε στα Γιάννινα του ΠΑΣ με 49-56. Ο «Γηραιός» με νέο τεχνικό τον Ζαχαρία Κουρβούλη, έχασε το προβάδισμα μόνο στις αρχές της τρίτης περιόδου, όταν οι Ηπειρώτισσες προηγήθηκαν με 31-30.

Στιγμιότυπα από τη χθεσινή κοπή πίτας του Συνδέσμου Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών Θεσσαλονίκης

Δίκαια επικράτηση του Παναθλητικού στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Παναθλητικός επικράτησε καθαρά του ΠΑΟΚ στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 64-51.

Μεγάλη επιτυχία για τον Ιπποκράτη Κω

Σημαντική νίκη πέτυχε στην Γλυφάδα ο Ιπποκράτης Κω που επιβλήθηκε με 74-81 της Τερψιθέας, ύστερα από παράταση και έβαλε… φωτιά στην «ουρά» της βαθμολογίας της Α1 γυναικών.

Πήρε τη νίκη η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερες μετά την δεύτερη περίοδο οι παίκτριες της ΑΕ Πυλαίας πήραν διαφορά κοντά στους δέκα πόντους και την κράτησαν μέχρι το τέλος καθώς επικράτησαν με 63-54 της Ασπίδας Ξάνθης. Οι νικήτριες αγωνίστηκαν για μια ακόμη φορά χωρίς την τραυματία Αγαθαγγελίδου.

Ανετο πέρασμα από την Σταυρούπολη για την Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και ιδιαίτερα στην επανάληψη  η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε δίκαια με το ευρύ 41-63 του ΕΟΣ στην Σταυρούπολη.

«Καθαρό διπλό» στη Βούλα για το Ελληνικό

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά το Ελληνικό επικράτησε πεντακάθαρα του Πρωτέα στη Βούλα με 39-55, στο ντέρμπι κορυφής της Α1 γυναικών.

Νίκη ελπίδας για τον Ολυμπιακό Βόλου

Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου που επικράτησαν στο ΕΑΚ Βόλου με 62-60 του Αθηναϊκού. Η νίκη αυτή ανανεώνει τις ελπίδες τους για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.

Χωρίς να συναντήσει κανένα πρόβλημα η Νίκη επιβλήθηκε στη Λευκάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς που εμφανίστηκε με αρκετές ελλείψεις.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

«Πέρασε» δια πυρός και σιδήρου από το Νέο Ρύσιο ο Παναθηναϊκός

Απίστευτο παιχνίδι στο Νέο Ρύσιο με εξαιρετικό ενδιαφέρον και τον Παναθηναϊκό να επικρατεί στις λεπτομέρειες με 62-65 της Αναγέννησης. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθηναϊκός, λεπτό προς λεπτό στις 12:00 από το Νέο Ρύσιο-Ενημέρωση και για όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και της Α2 γυναικών

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι διεξάγεται σήμερα στο Νέο Ρύσιο με την Αναγέννηση να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Το μπλογκ θα είναι εκεί και θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την διακύμανση του αγώνα, αλλά και για όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και της Α2 γυναικών.

Οι αγώνες του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τοπικό ντέρμπι στις Συκιές για την Α1 γυναικών-Κρίσιμο παιχνίδι στο Νέο Ρύσιο-Εντός έδρας οι δύο πρώτοι του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Σημαντικά παιχνίδια για την Α1 γυναικών διεξάγονται σήμερα στην Θεσσαλονίκη. Στο «Γεντί» στις 13:00 ο Παναθλητικός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, ενώ μία ώρα νωρίτερα θα παίξουν στο Νέο Ρύσιο η Αναγέννηση με τον Παναθηναϊκό.

Πρώτοι και αήττητοι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Την πρώτη θέση στον όμιλό τους και μάλιστα αήττητοι εξασφάλισαν οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού που επικράτησαν στην Επανομή του Αριστοτέλη με 56-69.

Στη Β΄ Θεσσαλονίκης ψηφίζουμε Δημήτρη Σκουλαριώτη από τους Ανεξάρτητους Ελληνες-Μέλος του ΔΣ του Ιωνικού, υπεύθυνος ακαδημιών, πρώην προπονητής και παίκτης

Νίκη μετά από ανατροπή για τον ΟΠΑΠ στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για τον ΟΠΑΠ που κατάφερε και πήρε τη νίκη στο εξ αναβολής παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής απέναντι στους Δημοσιογράφους με σκορ 75-62.

Φωτορεπορτάζ από την κοπή της πίτας του τμήματος κορασίδων του Αίαντα Ευόσμου

Πλήθος κόσμου στην πίτα του Συνδέσμου Βετεράνων Θεσσαλονίκης-Τιμήθηκαν ΕΚΑΣΘ, ΔΕΘ και Καράογλου

Με τη συμμετοχή 200 και πλέον μελών του Συνδέσμου, η κοπή της πίττας των Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών, στη Remvi, το μεσημέρι, έγινε αιτία για να συναντηθούν και παλιές δόξες, βετεράνοι –πάντα- εν ενεργεία και πολλά χαμόγελα.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ από την εκτός έδρας νίκη επί του Αίαντα Ευόσμου

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Αίαντα Ευόσμου με 21-59.

Πετυχημένη η εκδήλωση κοπής βασιλόπιτας των ακαδημιών του Ασβεστοχωρίου-Φωτορεπορτάζ

Η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας πραγματοποιήθηκε σήμερα για τα τμήματα των ακαδημιών του Ασβεστοχωρίου.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Μύθοι Χαλάστρας-Ολυμπιάδα Ανω Πόλης για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών