8 Ιαν 2015

Υψηλές επιδόσεις στο 1ο Annual Tournament της GBA-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

To 1o Annual Tournament της GBA ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα 5 Ιανουαρίου μετά από ένα γεμάτο αγώνες και αθλητικές συγκινήσεις τριήμερο. Στο τουρνουά έλαβαν μέρος 11 ομάδες, στις κατηγορίες μίνι και προπαιδικό, συμμετέχοντας συνολικά σε 19 αγώνες.

Παρά τέσσερα… εκατό για τους νέους του Μακεδονικού

Χωρίς καμία ιδιαίτερη αντίσταση οι νέοι του Μακεδονικού επικράτησαν με το ευρύ 60-96 στον Εύοσμο της Δόξας Ελπίδας.

Πήραν το ντέρμπι οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στη Νεάπολη, όπου οι νέοι του ΠΚ επικράτησαν με 51-49 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Παρελθόν από τον Φοίνικα Καλαμαριάς Ακριτόπουλος και Φουντουλάκης

Εβδομάδα αποχωρήσεων για τον Φοίνικα Καλαμαριάς, καθώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων εκτός Θεσσαλονίκης αποτελούν παρελθόν οι παίκτες Χρήστος Ακριτόπουλος και Στέλιος Φουντουλάκης.

Ο Χρήστος Τσέκος στο Μουσείο της ΧΑΝΘ

Το Μουσείο Μπάσκετ της ΧΑΝΘ επισκέφθηκε τις προηγούμενες ημέρες ο διεθνής βετεράνος καλαθοσφαιριστής και νυν τιμ μάνατζερ της ομάδας των Τρικάλων, Χρήστος Τσέκος.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του ομίλου Δύσης του πρωταθλήματος νέων της ΕΚΑΣΘ

Βίντεο από τα Family Days της GBA

Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Δεκεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκαν τα καθιερωμένα Family Days της GBA. Για μία μόνο μέρα, τα παιδιά «έκαναν χώρο» στους μεγάλους και τους προσκάλεσαν σε ευθεία μπασκετική αναμέτρηση.

Διαφορά 23 πόντων για τους νέους του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν χθες με 44-67 στο Κορδελιό του Ολυμπου και παρέμειναν αήττητοι.

Τα αποτελέσματα και πλούσιο φωτορεπορτάζ από το τουρνουά «Λάμψη» της ΜΕΝΤ

Η ΜΕΝΤ ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του τουρνουά «Λάμψη» που διοργάνωσε με ευχαριστίες για ακόμη μια φορά σε όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίησή του.

Την Κυριακή το παιχνίδι της μικτής κορασίδων της ΕΚΑΣΘ με τη Νέα Ραιδεστό-Ποιές καλούνται να αγωνιστούν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται την Κυριακή 11 Ιανουαρίου στις 08:20 στο γήπεδο της Μίκρας Β' για τον αγώνα με τη Νέα Ραιδεστό:

Οι διαιτητές του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκαν από την ΕΚΑΣΘ οι διαιτητές των αγώνων του Σαββάτου που είναι οι εξής:

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι νέοι του Αίαντα Ευόσμου

Για 28 λεπτά άντεξαν οι πέντε νέοι της Δόξας Δρυμού χθες το βράδυ στον Εύοσμο με αντίπαλο τον Αίαντα. Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι στη συνέχεια και επικράτησαν με 66-42 παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ολοι το Σάββατο στον Λαγκαδά-Τα έσοδα του αγώνα του Ερμή θα ενισχύσουν οικογένεια αθλητή του με πρόβλημα υγείας

Το ΔΣ του Ερμή Λαγκαδά καλεί όλο το φίλαθλο κόσμο το Σάββατο 10/1 στις 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Λαγκαδά για το παιχνίδι της Α2 ανδρών με τον Αετό.

Αγώνας της μικτής αγοριών της ΕΚΑΣΘ με την ΕΚ Σταυρούπολης το Σάββατο-Ποιοι καλούνται να συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται την Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015 20:00 στο κλειστό γήπεδο Ηλιούπολης οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2000 για τον αγώνα της μικτής αγοριών με την ομάδα παίδων της ΕΚ Σταυρούπολης:

Αλλάζει έδρα το Περιστέρι

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι οι εντός έδρας αγώνες του Περιστερίου που συμμετέχει  στο Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξάγονται ώρα 17.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου «Ανδρέα Παπανδρέου», στο κλειστό γυμναστήριο «Γ. Στεφανόπουλος» ή Μπουρναζίου (πρώην Ολυμπιακό γήπεδο Πυγμαχίας ή πρώην Μαζαράκης), Βορείου Ηπείρου 20-28, Περιστέρι.

Σε λίγο η προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Εφήβων

Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται σήμερα Πέμπτη 8 Ιανουαρίου και ώρα 19:30 στο ΟΑΚΑ για προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Εφήβων:

Δύο παιχνίδια για τον όμιλο Δύσης του πρωταθλήματος νέων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νίκη στο καλάθι για τους άνδρες του Μακεδονικού

Με το δεξί μπήκε στο 2015 ο Μακεδονικός ο οποίος δυσκολεύτηκε μεν κέρδισε δε τελικά τον Μαντουλίδη με 67-65 στον εξ αναβολής αγώνα της ένατης αγωνιστικής ο οποίος είχε διακοπεί στο 40-27, στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου λόγω προβλήματος στο παρκέ.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Χορτιάτης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

«Διπλό» στον Εύοσμο για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Με το δεξί μπήκαν στο 2015 οι Ελπίδες Ηλιούπολης κερδίζοντας τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου με 42–61 στον εκτός έδρας ματς που διεξήχθη στο κλειστό της ΕΚΟ για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Χορτιάτης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Μεγάλη ανατροπή για τον ΑΣΚ Λαγυνών

Με μεγάλη εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΣΚ Λαγυνών κατάφερε να ανατρέψει τη εις βάρος της κατάσταση και να πάρει μια μεγάλη νίκη σε μια δύσκολη έδρα όπως αυτής του Μακεδονικού Λητής με 49-57.

Διαφορά 36 πόντων για τους νέους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση οι νέοι των Μαχητών Δόξας επικράτησαν στα Πεύκα με το ευρύ 79-43 της ΑΕ Πυλαίας.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι νέοι του Ηρακλή-Αποβλήθηκε ο προπονητής της Αρετσούς

Με απίστευτο σερί 30-16 στην τελευταία περίοδο οι νέοι του Ηρακλή επικράτησαν με 78-67 της Αρετσούς.

Καθαρή επικράτηση για τους νέους της Επανομής

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι νέοι του Αριστοτέλη επικράτησαν στην Επανομή με 90-66 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Ζέφυρος: «Δεν ξεχάστηκαν τα δελτία, αλλά άργησαν λίγο»

Ο αντιπρόεδρος του Ζέφυρου, Κώστας Μιχαηλίδης, σε δήλωσή του για το θέμα των δελτίων αναφέρει τα εξής:

«Φόρτσαρε» στο τέλος το γυναικείο του Ολυμπου

Ντέρμπι ήταν το παιχνίδι στην Ευκαρπία μέχρι το 35ο λεπτό, αλλά τελικά ο Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού πήρε τη νίκη από τον τοπικό ΠΣ με 45-55. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο τέλος ο Ολυμπος κατάφερε να επικρατήσει.