«Διπλό» στα Λαγυνά για τον Εθνικό Αστέρα Σοχού

Άλλη μια νίκη για τον Εθνικό Αστέρα Σοχού, απέναντι στην ομάδα του Λαχανά στα Λαγυνά με 59-71.

Όπως γράφει το http://asteras-sohou.blogspot.gr/ «η νικήτρια ομάδα μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου και προηγήθηκε με 12-17. Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο δεκάλεπτο με τον Εθνικό να κλείνει το ημίχρονο, προηγούμενος στο σκορ με 29-37. Στο τρίτο δεκάλεπτο ήρθε η αντίδραση από την ομάδα του Λαχανά, που με συνεχόμενα τρίποντα κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 47-47 λίγο πριν το τέλος του το οποίο έκλεισε με τον Εθνικό να αποκτάει  βραχεία κεφαλή  στο σκορ με 47-49, χάρις στο καλάθι του Μισχόπουλου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Εθνικός Αστέρας δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους και κατάφερε να κερδίσει με 59-71.

Επόμενο παιχνίδι για τον Σοχό στις 11/12 με αντίπαλο τον Γ.Σ. Ηλιούπολης, καθώς το προγραμματισμένο για τις 6/12 παιχνίδι με το ICBS αναβάλλεται, λόγω αποβολής τους από το πρωτάθλημα».

Δεκάλεπτα: 12-17, 29-37, 47-49, 59-71
Διαιτητές: Κασόλης-Δικταπανίδης
ΕΔ ΛΑΧΑΝΑ (Αθανασιάδης): Μπόζης 2, Γραμματίκας , Μαστοράκης 21(5), Σδούκος 7(1), Λογοθέτης, Γεωργιάδης, Βουτσάς 2, Αγατζιώτης 13(1), Αθανασιάδης 12, Παπακαρμέζης 2.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ(Καμαρούδης): Χαρίσκος 3, Νόικος 11(1), Βασιλειάδης 11, Σιδηράς, Μισχόπουλος 8, Κολέσης 4, Παλέντζας 12(2), Κοροντάνης, Σωτηριάδης, Νούλης 16, Θεοχαρίδης 6, Μαλαμίδης.