Επέβαλε το… νόμο στην Ελβετία ο ΑΣ Αστέρες

Ο ΑΣ Αστέρες επέβαλε νόμο και τάξη στην ομάδα των δικηγόρων, Ελβετία με μια σχετικά εύκολη νίκη (70-54). Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο που έληξε με σκορ 24-21 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΣ Αστέρες καταδίκασε τους «δικηγόρους» σε μια ακόμη ήττα. Ο αγώνας κύλησε ομαλά σε φιλικό κλίμα όπου και οι δυο ομάδες χαλάρωσαν στο τέταρτο δεκάλεπτο. Ο ΑΣ Αστέρες χρησιμοποίησε και τους δώδεκα παίκτες του από το πρώτο ημίχρονο και αφιερώνει τη νίκη στον μάνατζερ της ομάδας, Γεώργιο «Εμπο» Αθανασιάδη που έγινε πατέρας για δεύτερη φορά την Τρίτη.

Δεκάλεπτα: 24-21, 40-30, 62-40, 70-54
Διαιτητές: Πράττος-Αναστασιάδης
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζιώγας 2, Δαλακιουρίδης 3(1), Κυρμανίδης 1, Κουμπουρέλος 4, Σερμπέζης 24, Σπανός 4, Τρίτσκας 5 (1), Χαρκούσης 6, Μόσχος 8(2), Γροζτίδης 3(1), Τσικαντελης 4, Φιλαληθης 6.
ΕΛΒΕΤΙΑ 2005 (Κασαπίδης): Τερζής 11, Τσαπαρας 2, Ικας 5, Ρουφος 2, Βασιλειου 17(2), Τικπασανογλου 5(1), Φύλακτος 3(1), Κυριακου 2, Ανδρέου 3(1), Σιαπερας 4.