Εκπληκτική εμφάνιση στην επανάληψη για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ νίκησε στην έδρα του με σπουδαία απόδοση στην επανάληψη 68-49 τον Αθηναϊκό που ήταν ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο μέρος.

O Βασίλης Μασλαρινός πέτυχε απόλυτα στο πλάνο της εξουδετέρωσης της «ηρωίδας της Βούλας», Ζωής Κεχαγιά που στα ...πάτρια εδάφη της είχε πιο πολλές κακές από καλές στιγμές.

Η Λίζα Κλέμονς έκανε το κορυφαίο φετινό παιχνίδι της σε άμυνα και επίθεση, ενώ πολύτιμη ήταν η βοήθεια της  Σταυρίδου. Αμυντικά και παραγωγικά ο ΠΑΟΚ έκανε ίσως το καλύτερο φετινό ημίχρονο (18 ασίστ).

Ο Αθηναϊκός γενικά δεν ήταν στα γνωστά του στάνταρντ και με μόνες διακριθείσες τις Ντάναμ (κυρίως αμυντικά) και την Ζωή Νίξινα που για ένα ακόμη ματς αποτελεί μέγα κέρδος για τον Καλογερόπουλο.

Δεκάλεπτα: 16-21, 33-33, 52-43, 68-49
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ-Ταρενίδης Κ
ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ(Μασλαρινός): Κυρατζή, Τελίδου 13(2), Ρέντμον 11, Σπανίδου 3, Σταυρίδου 19(3), Κατωπόδη 2, Κλέμονς 20 (6./9β, 7/10δ, 13ρ.), Διαμαντίδου.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου, Σπαθάρου 7(1), Σταμάτη, Λουκάτου, Κεχαγιά 8, Ντάναμ 13, Νιξίνα 13, Ντανιέλ 8(1), Λίτσι.