Καλύτερος στο τέλος ο Ναύαρχος Βότσης

Με εκπληκτικό σερί 24-9 στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 61-40 του Αστέρα Πλαγιαρίου στο μεγάλο παιχνίδι του δεύτερου ομίλου. Οι νικητές είχαν προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο.

Στο 22ο λεπτό τραυματίστηκε η πρώτη σκόρερ του Αστέρα, Χαρά Τσαλοπούλου, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 28ο λεπτό στους δύο πόντους (33-31). Στο τέλος όμως οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και επικράτησαν άνετα.
Δεκάλεπτα: 7-8, 24-16, 37-31, 61-40
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Διβόλη Ελεν.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Γεωργιάδου 5(1), Παπαδοπούλου 8, Νοταρίδου, Νασουφίδου 5, Τυφλού 1, Παυριανίδου 11, Δέλλιου 8(2), Καραπιπέρη 2, Μερτζάνη, Καρπόνη 2, Μαυροπούλου 15(1), Χατζημήτρου 3.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Βαχαροπούλου): Βαρέλα Ευαγ. 4, Τσαλοπούλου 6(1), Ανταβαλή 8, Μισόπαππα, Τερεζή Χ. 4, Κάνουλα 8, Τσαλκιτζή, Αμπατζίδου, Κουλέτα 2, Τερεζή Ν. 6, Παπαδοπούλου, Βαρέλα Εφη 2.