Ανατροπή στην επανάληψη για την Αρμενική

Σ´ ένα ανταγωνιστικό γεμάτο ένταση αγώνα, η Αρμενική πήρε τη νίκη κόντρα στους Αλιγάτορες με 59-63.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αλιγάτορες είχαν τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ένωσης Αρμενίων Αθλητών παίζοντας πολύ καλή άμυνα και με μεγάλη διάθεση στην επίθεση, έκανε την ανατροπή και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.
Δεκάλεπτα: 12-7, 31-19, 42-42, 59-63
Διαιτητές: Τσαλκιτζής Αρ.-Ψαρράς
ΑΛΙΓΑΤΟΡΕΣ (Παπαρήγας): Πολίτης, Μαρτινίδης, Μοσχούλας 11, Χατζόπουλος 1,  Δεληγιαννίδης, Χρυσοχού, Σιβής, Χριστοφίδης 8(2), Σακούβιτς 2, Πετρίδης 17(1), Κασαπίδης 20 (4), Γκουστίδης.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ (Μαγουλιώτης): Πέτικας 6, Δερμιτζάκης , Μπάρντης 2, Μποζίνης Δ. 1, Χειρίδης 1, Τσαχβασβίλι 20(1), Ντομντομιάν, Γιαμπάνης, Μποτούρογλου 20(2), Μποζίνης Αγ. 7(1), Νικολαΐδης, Αϊδινίδης 6.