Νίκη στο τέλος για το Θερμαϊκό

Σε ένα παιχνίδι αμφίρροπο που κρίθηκε στο τέλος, ο Θερμαϊκός επικράτησε των Ελπίδων Ηλιούπολης με 60-55 για την 11η αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ.

Οι Ελπίδες προηγήθηκαν στις δυο πρώτες περιόδους με 12-15 και 24-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Θερμαϊκός κατάφερε και πήρε μια διαφορά 8 πόντων (45-37). Στην τελευταία περίοδο οι Ελπίδες επανήλθαν στο παιχνίδι και μείωσαν δυο φορές στον πόντο 50-49 και 56-55 στο τελευταίο λεπτό, όμως ο Θερμαϊκός κράτησε εν τέλει το προβάδισμα και με εύστοχες ελεύθερες βολές πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 60-55.

Δεκάλεπτα: 12-15, 24-27, 45-37, 60-55
Διαιτητές : Λαϊδης-Λαμπρέλλης
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ (Χατζηαποστολίδης): Κωτσάκης 2, Γκρεκίδης 3(1), Αλβανός Α.  4, Πολυμέρου 20(3), Χατζηαποστολίδης, Αγγελόπουλος 4, Οικονομάκος 2, Παπαδόπουλος Χ. 11, Ξηρόπουλος 12, Μαντζαρίδης 2.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης-Καλαϊτζόγλου) : Κατσουπάκης 9, Σταμάτης 2, Τερμεντζής 2, Κασούμης 8(1), Τράκας 5(1), Στοϊλας 2, Κεχαγιάς 9, Νατσιόπουλος 14(1), Καλαϊτζόγλου, Μπαρτζώκας Α. 4.