«Διπλό» στην Ηλιούπολη για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εκτός έδρας νίκη για την ανδρική ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού απόψε στο Κλειστό της Ηλιούπολης, με αντίπαλο τις τοπικές Ελπίδες με τελικό σκορ 62-67.

Σε ένα παιχνίδι με ανατροπές διαφορών η νικήτρια ομάδα έκανε καταπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο και έφτασε στη νίκη. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του αθλητή Ευάγγελου Νούλα των νικητών στο 14ο λεπτό. Όλοι οι προπονητές, αθλητές και παράγοντες της ομάδας του εύχονται γρήγορη ανάρρωση και περαστικά και του αφιερώνουν την σημερινή νίκη.

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-26, 41-53, 62-67
Διαιτητές: Μπίκης-Παπαδόπουλος Χ.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης): Γερμεντζης 11, Νατσιοπουλος 20(1), Κασουμης 5(1), Καραγεωργιου, Κεχαγιας 13, Κατσουπακης 4, Στοϊλας 2, Αλβανος 3(1), Καλαϊτζογλου 4.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Αποστόλου): Λαζαριδης, Ιατριδης, Ρατοπουλος 24(1), Γκουμας 2, Λυπηριδης 15(1), Βουζινας 4, Μπαλαφουτης, Κυρουδης 2, Σακελλιων 2, Κορνηλακης 4, Νουλας 2, Κιουρσιδης 12(1).