Μεγάλο «διπλό» στην Τριανδρία για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Απόλλωνας Καλαμαριάς επικράτησε με 60-61 στην Τριανδρία του Αχιλλέα. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο με μικρή όμως διαφορά.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε ντέρμπι με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται με βολή του Αποστόλου και το Νικολαΐδη να αστοχεί σε τρίποντο που θα έδινε τη νίκη στον Αχιλλέα, σε νεκρό σχεδόν χρόνο.
Δεκάλεπτα: 15-11, 31-28, 46-43, 60-61
Διαιτητές: Γκούμας-Καρκαλέτσης-Μακρής
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (Χατζόπουλος): Νικολαϊδης 6, Χρηστίδης 7(1),Μάρκου,  Βαρύτης 2, Χατζόπουλος 11(3), Λέντης 9, Τσακίρογλου 5, Τζώλος, Κυρατζής 2, Κούτλης 11, Καραδήμος 4, Ταουσάνης 3.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 12(3), Αποστόλου 9(1), Κουπαράνης 8, Σπανός 2, Κουκουλίδης 3, Αναστασίου 15, Μωϋσίδης 6, Σταμπουλής , Βασιλείου 3(1), Ματάκος, Αναστασιάδης 3, Γκόρο, Καρούζος.