Πήρε το ντέρμπι των πρωτοπόρων της Α2 γυναικών στην παράταση ο Αρης

Απίστευτο παιχνίδι στο «Αλεξάνδρειο» με τον Αρη να επικρατεί του Παναθλητικού Πειραματικού με 70-63 ύστερα από 45 λεπτά αγώνα. Ο Αρης κατάφερε να ξεφύγει με 17-12, στις αρχές της δεύτερης περιόδου όμως οι φιλοξενούμενοι με σερί  8-0 έκαναν το 17-20.

Η ομάδα των Συκεών προηγήθηκε με 36-41 στο τρίτο δεκάλεπτο όμως άμεσα οι «κίτρινες» πλησίασαν πάλι στο σκορ. Ο αγώνας πήγε στην παράταση καθώς οι παίκτριες του Παναθλητικού ισοφάρισαν με την Γιαννούδη και η Κατερίνα Τσινέκε αστόχησε σε σουτ. Στον έξτρα χρόνο ο Αρης προηγήθηκε με 63-58, αλλά γρήγορα έγινε το 63-63. Ένα σερί 7-0 στα τελευταία δύο λεπτά έδωσε τη νίκη στον Αρη με την Ακσεχέρογλου να ευστοχεί σε καθοριστικό δίποντο και με βολές και τρίποντο της Κιλαζίδου να διαμορφώνεται το τελικό αποτέλεσμα.
Δεκάλεπτα: 12-11, 31-33, 44-46, 56-56 (κ.α.), 70-63
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Κουκουλεκίδης Β.
ΑΡΗΣ(Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 5(1), Τσινέκε Ε. 6(1), Αντωνιάδου 16(4), Αντωνιάδου Α., Κιλαζίδου 17(3τρ., 3ασ.), Γιαννοπούλου 11(11ρ. 5ταπ.), Ακσεχέρογλου 7(11ρ.), Παπαρδέλα 8(2), Κατσαμούρη.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 19(2), Αναστασιάδου 5, Τόσκα 2, Καλομιτσίνη, Τσαμπούρη 20(6), Κοστανάκη 4, Μπαμπικέρ, Κουλουμπή 4, Γιαννούδη 9.