Πήρε το ντέρμπι η GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στο Μαντουλίδη με την GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου να επικρατεί με 42-38 του Αστέρα Πλαγιαρίου. Στο 3ο λεπτό το σκορ ήταν 0-3, όμως το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με 13-3.

Στο 17ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 21-13, όμως το Πλαγιάρρι έκανε σερί 0-12, μέχρι το 21ο λεπτό και βρέθηκε μπροστά με 21-25. Στο 32ο λεπτό ήταν ισοπαλία (33-33) και τέσσερα λεπτά μετά 39-33. 12 δεύτερα πριν τη λήξη έγινε το 39-38, όμως οι νικήτριες με τρεις εύστοχες βολές πήραν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 13-3, 21-23, 31-29, 42-38
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χ.-Διβόλη Ελεν.
GBA-ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Κυρκούσης): Σιφναίου 7, Φασούλα, Χατζηνικολάου, Νάκη 3(1), Θωμάρεϊς 6, Φόρογλου 10, Μουμτζή 6, Ζαμπουρίδου 10, Κακάγια.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Βαχαροπούλου): Τσαλοπούλου 14(2), Ανταβαλή 4, Μισόπαππα 2, Τερεζή Χ. 1, Κάνουλα 15, Τσαλκιτζή, Κουλέτα, Τερεζή Ν. 2, Βαρέλα.