Πέρασαν από το Μαντουλίδη οι έφηβοι του Αρη

Νίκη εκτός έδρας για το εφηβικό του Αρη απέναντι στο Μαντουλίδη με 54-53. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό σε εξέλιξη με τους γηπεδούχους, αν και αγωνιζόταν χωρίς τον τραυματία Χρηστίδη, να έχουν το προβάδισμα σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο αγώνας έγινε ντέρμπι με τους παίκτες των Εκπαιδευτηρίων να προηγούνται λίγο πριν τη λήξη με 52-49. Ένα σερί 5-0 για τον Αρη έκανε το 52-54 και ο Μαντουλίδης ευστόχησε σε μία βολή που διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν ή να οδηγήσουν το ματς στην παράταση όμως ο Παπαδόπουλος αστόχησε σε δύο βολές λίγο πριν το τέλος του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 17-10, 33-29, 47-45, 53-54
Διαιτητές: Θεοδώρου-Δαμίγος
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαΐδης): Γεωργίου 4 (1), Φόρογλου, Γκαβέζος 1, Μπίλιος 6 (2), Παπαδόπουλος 4, Τσιακίρης 8, Γεωργιάδης 9, Καλαμπόκης 5, Χασιώτης, Τσιριλάκης, Λεμονάκης 14, Μπρόζος 2.
ΑΡΗΣ(Μπουσβάρος): Μέλλιος, Λαζάρου 1, Τσιμίδης, Καλαϊτζάκης 17 (1), Αθαναηλίδης 5, Καρασίμος, Σαββίδης 9 (1), Μαστροδημήτρης, Αλτίνης, Δημητρακάς 9, Παντοπουλος 4, Πασχαλίδης 9.