Εσβησε τη… Φλόγα ο ΑΣ Αστέρες

Ο ΑΣ Αστέρες έσβησε την... Φλόγα της Αναγέννησης και έτσι έφτασε την τρίτη σερί νίκη του με 66-48. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο με σκορ 17-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο κρίθηκε στην ουσία το παιχνίδι καθώς οι Αστέρες με φοβερή άμυνα πήραν προβάδισμα 13 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η  Αναγέννηση Φλόγα μπήκε καλυτέρα στο παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει στους πέντε. Από εκείνο το σημείο και μετά οι Αστέρες πάλι πήραν μια διαφορά ασφάλειας και έφυγαν με το ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 17-17, 38-25, 50-37, 66-48
Διαιτητές: Βασιλοπουλος - Μοσχάς
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζιώγας 10 (2), Δαλακιουρίδης, Κυρμανίδης 2, Κουμπουρέλος, Σερμπέζης 9, Σπανός 6, Τρίτσκας 13 (3), Χαρκούσης 6, Μόσχος 16(1), Γροζτίδης 2, Πούρναρης 2, Πλυτας.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Γιαννάκαρος-Καλλιωρας): Κιαμουλίδης 7(1), Θεοδωρίδης, Κουντης 4, Καλαντίδης, Κιζιρίδης 6, Ιορδανίδης 6, Ντούρος, Λασκαρίδης 5, Σαμουρκασίδης  9 (1), Αβραμίδης 4, Αρσάβελης 7.