Εβδομη επιτυχία για τους Γαλάζιους

Συνέχεια του σερί για τους Γαλάζιους που πέτυχαν την έβδομη νίκη τους επί του Πύρρου Ευόσμου με 54-45. Οι νικητές δεν ξεκίνησαν καλά, όμως από το δεύτερο δεκάλεπτο «σφίξανε την άμυνα» και φτάσανε σχετικά εύκολα στη νίκη.

Από τους γηπεδούχους απουσίαζαν ο τραυματίας Μεντελίδης και οι Παπλωματάς -Τσιμπουκου που είχαν μικροενοχλήσεις και προφυλάχτηκαν ενόψει του εκτός έδρας ματς με τον Σταυρό την Κυριακή. Πολύ θετικό το ντεμπούτο του 18 χρονου Λαρισαίου Στεργιούλη που πέτυχε 6 συνεχόμενους πόντους στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε.

Δεκάλεπτα: 14-15, 22-21, 38-32, 54-45
Διαιτητές: Πράττος-Τεμέλκου
ΓΑΛΑΖΙΟΙ (Παπαδούλης-Βαρδαξής): Γογγάκης 7, Οικονόμου 8(1), Νταβίδι 10(2), Κυριακού, Αντώνης 2, Στεργιούλης 6, Καμπούρης 10, Μονιάκης 2, Καραϊσκάκης, Παπαϊωάννου 4, Ντωνες, Χαλκιάς 5.
ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ(Καλογρίδης-Πελτέκης): Ξανθόπουλος 5, Γκέκας 4, Ψύλλας 18(1), Παπαδόπουλος 3(1), Κεμεντσετσίδης 9, Τουμπαρίδης 6, Πασχαλίδης.