«Περίπατος» για τον ΑΟ Σερρών

Στόχος επετεύχθη και μάλιστα πολύ εύκολα για τον ΑΟ Σερρών, ο οποίος μετά από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε σήμερα στο δρόμο των επιτυχιών συντρίβοντας τη Νίκη Βόλου με 73-32.

Όπως γράφει το http://www.serresbasket.gr το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης η Τζιαμπάζη ήταν φωτιά σημειώνοντας 10 πόντους και η περίοδος έκλεισε με 15-9.

Στο επόμενο το «τριφύλλι» ήλεγχε το ρυθμό του παιχνιδιού (23-13, 3:31). Οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 29-15.

Το τρίτο ήταν το καλύτερο για τις «πράσινες». Οι αθλήτριες του Κώστα Δώδου απειλούσαν διαρκώς το αντίπαλο καλάθι και η διαφορά ξέφυγε αρκετά (49-19, 3:10). Η περίοδος ολοκληρώθηκε με 56-24.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο Ανδρεάδη και Στεφανίδου έλαβαν αρκετό χρόνο συμμετοχής από τον προπονητή τους, με τον ΑΟΣ να εξασφαλίζει με χαρακτηριστική άνεση τους δύο πολύτιμους βαθμούς.

Δεκάλεπτα: 15-9, 29-15, 56-24, 73-32
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ.-Αγραφιώτης Γρ.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 13 (2), Ανδρεάδη 3 (1), Τόγα 5, Μπακιρτζίδου 12, Τζιαμπάζη 18 (3), Πρόικου 7 (2), Στεφανίδου 2, Γκλεζάκη 13.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Παρασχάκη 2, Γκίνο 2, Ντέγκα 6 (2), Παγκαλίδου 7 (1), Μπράχου 4, Στρίγκου 4, Καρύδη 4, Μάντζου 1, Κοπάνου 2, Χρήστου, Γεροκώστα.