«Γύρισε το ματς» στην επανάληψη ο Μαντουλίδης

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαντουλίδης επικράτησε του ΔΑΣΩ με 75-67 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι. Οι νικητές ήταν πίσω με 11 πόντους στο 21ο λεπτό, όμως κατάφεραν να προηγηθούν στο τέλος της περιόδου και να πάρουν μια σημαντική νίκη.

Όπως γράφτηκε στο φύλλο αγώνα, «στο 37ο λεπτό ο Ζηκούλης γρονθοκόπησε τον Λεμονάκη, αποβλήθηκε και κρατήθηκε το δελτίο του». Οι φιλοξενούμενοι δεν δέχονται ότι έγιναν έτσι τα πράγματα και έχουν παράπονα από την διαιτησία και ιδιαίτερα από τον πρώτο διαιτητή.
Δεκάλεπτα: 15-17, 30-37, 52-51, 75-67
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Μαραθιώτης-Κατσιάνης
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Λεμονάκης 9, Παυλογιάννης 7(1), Γεωργίου 3, Μπίλλιος, Βαϊντερλής, Ρεφατλλάρι 6(2), Καλαμπόκης 5, Τσιακίρης 9(2), Χρηστίδης 24, Γαϊτανίδης 12.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 17(1), Παπανικολάου 9(2), Ζηκούλης 12, Σιδηρόπουλος 2, Χατζηκωνσταντίνου 12, Μπακιρτζίδης 2, Καραγιαννίδης 13.