Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 67-44 του ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο έκτο λεπτό το σκορ ήταν 3-12 για τους φιλοξενούμενους, όπως η ομάδα της Μαγνησίας με σερί 13-0, έκανε το 16-12 μέσα σε δυόμισι λεπτά. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς τη Ζήτη, και με τις Ζέρβα, Γαλιατσάτου και Κυριατζίδου, να παίζουν από 25 λεπτά αντί 40. Τρεις νεάνιδες μία κορασίδα σκόραραν 12 πόντους, ενώ πόντους πέτυχαν και οι 11 παίκτριες που χρησιμοποιήθηκαν.
Δεκάλεπτα: 20-17, 39-29, 53-40, 67-44
Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 10(1), Σαρακατσάνη 3(1), Γαλιατσάτου 8(1), Αγαγιώτη 12(2), Σουλτάνη 14, Χούτα 2, Ντελή 4, Ζέρβα 4, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 6, Μπαλλά 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 8(2), Σαρηγιαννίδου 14, Κυράνα 8, Σταμκοπούλου, Μεντεσίδου 2, Λαδοπούλου, Παπαδιά 1, Κατσίδου 2, Γιοπίτσα 5(1), Βαλάκου 4, Πετρίδου.