«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Ο Θρίαμβος Ταγαράδων νίκησε χθες στο Νέο Ρύσιο τη μαχητική και σκληρή ομάδα των Ιπποτών Χαριλάου με 73-57 και αναρριχήθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Νίκου Τζίκου αν και δεν ξεκίνησε καλά στον αγώνα (0-8 στο 3'), ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να πάρει και προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο κρίθηκαν όλα, καθώς το ρευστό 39-36 έγινε με ένα σερί 16-0 υπέρ των γηπεδούχων σε 55-36 και μετατράπηκε το υπόλοιπο του αγώνα σε τυπική διαδικασία. Highlight του αγώνα το τρίποντο πίσω από το κέντρο στη λήξη της τρίτης περιόδου από τον Καραγιαννίδη.
Δεκάλεπτα: 17-20, 35-31, 57-45, 73-57
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τζιοβανάκης.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ (Τζίκος): Ιωαννίδης 10(1), Αμπαδογιάννης 3, Βασιλόπουλος 6(1), Καραγεωργόπουλος 3, Τήλιας 9(1), Μάντσος 3, Βλαχάκης 10(3), Αργυρόπουλος 2, Δημητριάδης 3(1), Κυριακού 24(1).
ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ (Χαραλαμπίδης): Γιαπουτζίδης 1, Δοβλέτογλου 5, Καραγιαννίδης 11(1), Καζάκος, Νίκου 9, Λιάκος 8(1), Μακεδών 2, Ραϊδης 14(2), Καμάρας 7.