Μεγάλη νίκη στην παράταση για το Μαντουλίδη-Η βαθμολογία της Α΄ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στον αγώνα που δεν διεξήχθη λόγω… στοιχήματος τη Δευτέρα και έγινε σήμερα χωρίς να ανακοινωθεί από την ΕΚΑΣΘ, ο Μαντουλίδης επικράτησε ύστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση με 80-73 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Οι νικητές είχαν συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ με μικρή όμως διαφορά. Ο Αχιλλέας προηγήθηκε για πρώτη φορά στο 36ο λεπτό και έφθασε την διαφορά μέχρι τους τέσσερις πόντους. Λίγο πρίν το τέλος της κανονικής περιόδου το σκορ ήταν  66-64 και έγινε φάουλ για τρεις βολές του Λεμονάκη στον Χρηστίδη. Ο τελευταίος έβαλε τις δύο και το ματς πήγε στον έξτρα χρόνο. Εκεί ο Μαντουλίδης ήταν καλύτερος παρά το γεγονός ότι ο πρώτος σκόρερ του μέχρι τότε (Χρηστίδης με 38) δεν έβαλε πόντο.

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-27, 47-43, 66-66(κ.α.), 80-73
Διαιτητές: Πανταζής-Κοϊμτζόγλου-Τζιβελεκίδου
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Λεμονάκης 6, Παυλογιάννης 4(1), Γεωργίου, Βαϊντερλής, Μπρόζος 4, Ρεφατλλάρι 11(3), Καλαμπόκης , Τσιακίρης 7, Χρηστίδης 38, Γαϊτανίδης 4.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (Χατζόπουλος): Νικολαϊδης 13, Χρηστίδης 17(3), Πετρίδης 2, Βαρύτης, Κυρατζής 4, Χατζόπουλος 5(1), Λέντης 18(2), Εύζωνας, Κούτλης 5(1), Καραδήμος 1, Ταουσάνης 8.