«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του Ηρακλή

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα αμυντικά, η ομάδα κορασίδων του Ηρακλή πέτυχε σημαντική νίκη επί της αντίστοιχης ομάδας του Μαντουλίδη με 44-58.

Σε όλη την διάρκεια του αγώνα η νικήτρια είχε την πρωτοπορία στο σκορ και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αύξησε την διαφορά μέχρι και τους 23 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο δόθηκε η ευκαιρία να αγωνισθούν όλες οι αθλήτριες.
Δεκάλεπτα: 8-11, 18-20, 25-44, 44-58
Διαιτητές: Καρμπά-Διβόλη Ε.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κεραμιδάς-Παλαμουτίδου): Κοφοκώτσιου 3, Γράψα 4, Λέξα 4, Παυλοπούλου 3, Γκαβέζου, Καραχρήστου 4 , Τσιστράκη, Γεγκτίδη 2, Παπαδοπούλου, Σαββοπούλου 6, Μουμτζή 19.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Ντουβαλέτης-Πολυμένης): Σάγμαλη 6, Πάππα Ρ. 11(1), Πολυμένη 9, Πάπα Ι., Τσολακίδου, Θωμαϊδου 12(1), Κατσαμούρη 10, Δαιμονάκου 8, Παυλίδου 2, Πετρίδου.