Δια χειρός Μουτσιαρά η νίκη της Δόξας Ασσήρου

Έσπασαν καρδιές στο κλειστό του Λαγκαδά καθώς η Δόξα Ασσήρου νίκησε σε νεκρό χρόνο με δύο εύστοχες βολές του Μουτσιαρά με 60-59 τον ψυχωμένο Εθνικό Αστέρα Σοχού.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 10-2. Ο Σοχός μείωσε αρχικά με πρωταγωνιστή τον Παλέντζα όμως οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν μέχρι και με έξι πόντους.

Το ματς πήγαινε πόντο στην τέταρτη περίοδο αλλά οι νικητές φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και έτσι επικράτησαν. Το παιχνίδι διεξήχθη παρουσία 100 φιλάθλων και η διοίκηση της Ασσήρου νιώθει την ανάγκη να τους ευχαριστήσει.

Δεκάλεπτα: 15-12, 35-25, 45-47, 60-59
Διαιτητές: Κασόλης-Μάρος
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Καϊκλης): Τυμης 7, Ζουναροπουλος, Τσιριοπουλος, Κώστας, Ιωσηφιδης, Μυροβαλης 9(2), Κατσαβελης 5(1), Μουτσιαρας 21(3), Κανδης, Γουνιωτης 17(1), Τσατιδης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ (Καμαρουδης): Χαρισκος, Νόικος 9(1), Βασιλειάδης 4, Μισχοπουλος, Σαπουνας 2, Παλεντζας 31(6), Σωτηριαδης, Νουλης 4, Θεοχαριδης, Μαλαμιδης 3.