Νίκησαν χωρίς να εντυπωσιάσουν οι έφηβοι του ΔΑΣΩ

Προβληματικοί παρουσιάστηκαν για ένα ακόμα ματς οι έφηβοι του ΔΑΣΩ παρά τη νίκη τους στις Συκιές επί της ΗΟΟΡ με 50-65.

Η ομάδα του Ωραιοκάστρου μετέτρεψε σε ντέρμπι ένα ακόμα «εύκολο στα χαρτιά» ματς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν χαλαροί στο παιχνίδι και με ένα ρευστό +3 πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο παρουσιάστηκαν πιο σοβαροί και με ένα 7-15 κατάφεραν να ανοίξουν λίγο την διαφορά.

Στην τελευταία, πήγαν να καταστρέψουν ότι έχτισαν στην προηγούμενη αφού η διαφορά έφτασε και στους δύο πόντους αλλά η καλή άμυνα μετά το 34ο λεπτό (δέχτηκαν τρεις πόντους) και οι σοβαρές επιλογές στην επίθεση τους έδωσαν την διαφορά και την νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-15, 33-36, 40-51, 50-65
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Δικταπανίδης
HOOP(Φωτιάδης-Μασλαρινός): Κωτσιόπουλος, Αθανασιάδης Α. 2,Τσακίρης 11(1), Παπαμαργαρίτης, Γκαντζούνης 4, Τσινασλανίδης, Αθανασιάδης Γ. 26(3), Σαχινίδης, Αλβανίτης 2, Παπανικολάου 2, Φούρναρης 3, Παπαδόπουλος.
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης): Κωνσταντινίδης 12, Τσελνίκου, Δαδάλας, Κακάλης 9, Κουκουσεράκης 25, Γιαννούσης 6, Καλπίας 3(1), Καρράς, Βούλγαρης 10(1).