Στον ΔΑΣΩ το ντέρμπι των εφήβων του Ωραιοκάστρου

Πιο δύσκολη από ότι δείχνει το τελικό 85-54 ήταν η νίκη των έφηβων του ΔΑΣΩ απέναντι σε αυτούς του ICBS.  Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο εμφανώς χαλαροί και το πλήρωσαν σε επίθεση και άμυνα.

Το ματς κυλούσε σε ρυθμούς ντέρμπι μέχρι και την τρίτη περίοδο. Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι «ξύπνησαν» και με ένα σερί 12-0 κατάφεραν να πάρουν μία ξεκούραστη διαφορά όπου διατήρησαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα χάρη στην πολύ καλή άμυνα (δέχθηκαν οκτώ πόντους ενώ σκόραραν 30). Πρωταγωνιστής των νικητών ο Κουκουσεράκης, ενώ πηγή κινδύνου για το «κολέγιο»  ήταν ο Λυπιρίδης αφού με τα έξι τρίποντα του βελτίωσε κάποιες επιθέσεις όπου έμοιαζαν χαμένες.

Δεκάλεπτα: 23-15, 38-26, 55-46, 85-54
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Βασιλόπουλος Μ.
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης-Καλπίας): Κωνσταντινίδης 10, Δαδάλας 2, Κακάλης, Ελευθεριάδης 7, Αστεριάδης 8, Κουκουσεράκης 25, Γιαννούσης 12, Καλπίας 12(1), Καρράς 9.
ICBS(Τσικίνας): Τοκαλάκης, Πιπιλιαγκόπουλος 2, Λυπιρίδης 22(6), Αποστολίδης, Λάζος 6, Βασιλειάδης, Μικρόπουλος 11, Παπανικολάου 11(1), Χατζηλίδης, Γαβράς 2, Στουγιάννης.