Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε αήττητος ο ΑΣ Αστέρες

Στο ντέρμπι κορυφής μεταξύ των ομάδων που έχουν κοινή έδρα το 25ο Δημοτικό σχολείο, ο ΑΣ Αστέρες επικράτησε με 62-49 του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στην τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα, καθώς έληξε 31-30 υπέρ του παίζοντας πιεστική άμυνα σε όλο το γήπεδο. Το  δεύτερο ανήκει αποκλειστικά στους Αστέρες που έφυγαν με την νίκη. Η νικήτρια έκανε πάλι συνεχώς ροτέισιον στον αγώνα χρησιμοποιώντας και τους 12 παίκτες. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή και κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στην αντοχή.

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-31, 45-38, 62-49
Διαιτητές: Στούμπος-Σιαμαντουρας
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζιώγας, Γροζτίδης 6, Βουβαλίδης, Μόσχος 13(3), Πούρναρης 8, Σερμπέζης 5, Σπανός 4, Χαρκούσης 10, Φιλαλήθης 5, Δαλακιουρίδης 5(1), Τρίτσκας 4, Κουμπουρέλος 2.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Καλαντζής): Κυριακίδης 5(1), Πιτσος 2, Καμήτσιος 5, Βλάχος 3(1), Χασιώτης 6, Ανδρεάδης 6(2), Γιοβανούλης 17, Γαργάλης 5, Πετράκης.