Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΑΣ Αστέρες

Σε χθεσινό αγώνα ο ΑΣ Αστέρες κατάφερε να φύγει με την νίκη από την έδρα του καθώς επιβλήθηκε με 69-62 του Πύρρου Ευόσμου.

Η νικήτρια ομάδα παρουσίασε δυο πρόσωπα στον αγώνα. Μετά από ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο σε άμυνα και επίθεση με σκορ 26-5, όλο το υπόλοιπο ματς βρισκόταν σε άλλο γήπεδο. Ο αγώνας έγινε ντέρμπι στον τέταρτο δεκάλεπτο οπού ο Πυρρός κατάφερε να πάρει προβάδισμα τρία λεπτά πριν την λήξη με 52-53.

Η νίκη είναι αφιερωμένη στον Ευάγγελο Βουβαλίδη ο όποιος υποβλήθηκε σε εγχείρηση συνδέσμου στο γόνατο χθες και όλοι του εύχονται καλή ανάρρωση, γρήγορη και υγιή επιστροφή στην ομάδα.

Δεκάλεπτα: 26-5, 37-24, 50-41, 69-62
Διαιτητές: Μαρκούσης-Μελιδονιώτη
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζιώγας 5(1), Κυρμανίδης, Τσικαντέλης 10, Κουμπουρέλος 2, Σερμπέζης 13(1), Σπανός 2, Τρίτσκας 8(1), Χαρκούσης 8, Μόσχος 18(3), Γροζτίδης, Πούρναρης 3(1), Φιλαλήθης.
ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Καλογρίδης): Ξανθόπουλος 7, Φουρνιώτης, Πελτέκης 12, Γκέκας 11(1), Ψύλλας 24(1), Τορουνίδης, Τουμπαρίδης 6, Πασχαλίδης 2.