«Πέρασαν» από τις Συκιές οι γυναίκες του ΑΟ Σερρών-Η βαθμολογία του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο ΑΟ Σερρών πέρασε από τις Συκιές επικρατώντας με 68-72 του Παναθλητικού Πειραματικού σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική της Α2 γυναικών που είχε διακοπεί λόγω του τραυματισμού της Καλομιτσίνη.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ατυχία να χάσουν με τραυματισμό και την Τόσκα, καθώς δύο λεπτά πριν την έναρξη «γύρισε» το πόδι της. Ο ΑΟ Σερρών είχε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως η ομάδα των Συκεών πέρασε μπροστά στην τρίτη περίοδο. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά με τις Σερραίες να κερδίζουν και να ευστοχούν σε σημαντικό αριθμό ελευθέρων βολών.
Δεκάλεπτα: 19-24, 36-43, 59-56, 68-72
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καλέσης
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 18, Αναστασιάδου 6, Τόσκα, Κοματσιούλη, Τσαμπούρη 28, Κοστανάκη 3, Μπαμπικέρ 7, Κουλουμπή 6.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Μπακιρτζίδου 11, Τσιαμπάζη 7, Χωλοπούλου Ν. 16, Χωλοπούλου Μ. 22, Γκλεζάκη 9, Στεφανίδου, Τόγα 4, Πρόικου 3.