Πέρασε από τη Νεοχωρούδα ο ΑΟ Μεσήμβριας

Ο ΑΟ Μεσήμβριας με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όπου απέδωσε όμορφο μπάσκετ  «καθάρισε» το παιχνίδι στη Νεοχωρούδα επικρατώντας με 49-61 του τοπικού Αγίου Γεωργίου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στους πέντε πόντους αλλά ο ΑΟΜ κάνοντας ένα 8-0 στα πρώτα λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου τελείωσε γρήγορα τον αγώνα. Η διοίκηση του ΑΟΜ εύχεται ταχεία ανάρρωση στον αθλητή της Γιάννη Μπρούσαλη.
Δεκάλεπτα: 7-17, 22-39, 38-43, 49-61
Διαιτητές: Κασόλης-Γαβρίδης
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ (Μπιτζάνης): Τσάλας 6, Διμτσής 9, Τελιούσης Γ. 4, Ζάικος 3, Τελιούσης Α. 7(1), Ξενιτίδης 9(1), Τσουματσίδης 5, Σαρμής 3(1), Λυμπέρης, Καραγκουνίδης, Θεοχαρόπουλος.
ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ (Τσελεμπής): Μπάση 10(2), Σαρίκου 14(3), Τζίβας 9(1), Στάμογλου 5(1), Αλμασίδης 11, Ασλανίδης 3, Χριστοφής 2, Χασαπίδης, Χουρμουζιάδης, Χατζηευστρατίου 7.