«Διπλό» στη ΜΕΝΤ για το εφηβικό των Πεύκων

Με νίκη ξεκίνησε το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων το φετινό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ καθώς επικράτησε με 48-62 στη ΜΕΝΤ.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να δυσκολευτήκαν στο πρώτο ημίχρονο αλλά ανεβάζοντας στροφές στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασαν σε μια δικαία νίκη παρά τις σημαντικές απουσίες που είχαν.

Η νίκη αφιερώθηκε από όλα τα παιδιά στον Δημήτρη Τσιτσο που τραυματίστηκε στο κεφάλι 8:17 πριν τη λήξη του αγώνα, με τις ευχές να γίνει καλά και να επιστρέψει γρήγορα.

Διαιτητές: Τεμέλκου-Παπαγεωργίου
ΜΕΝΤ (Νομικός): Μπουμπόνας 6, Ψωμάς 5, Λιχνής, Σπυριδωνίδης 11,Κρανιάς, Αποστόλου 9, Μπάκναλ, Βογιάκης, Χαβούζης 5, Κονιάκης 12.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιάς): Παντουλούφος 3, Ευαγγελινός, Μπαδής 5, Χρυσικόπουλος, Κουτσουκίδης, Γλάτας 13, Τσίτσος 2, Κοπαϊλας 5, Βαρδής Σπ. 15, Ιακωβίδης 16, Βαρδής Φ. 2