Πρεμιέρα με το δεξί για τον Θρίαμβο Ταγαράδων

Σε ένα ματς που τα είχε όλα ο Θρίαμβος κατάφερε να επικρατήσει της Πλατείας σε ένα αμφίρροπο ματς με 55-54.

Το πρώτο ημίχρονο είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ αλλά έκλεισε με την ομάδα του Θριάμβου προηγούμενη με έναν πόντο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά ξέφυγαν στο σκορ με μέγιστη διαφορά τους εννέα πόντους δυόμιση λεπτά πριν το τέλος.

Σε αυτό το σημείο έκανε την αντεπίθεση της και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 54-54 26 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

Στον χρόνο που απέμεινε ο νεαρός γκαρντ των γηπεδούχων Τήλιας κέρδισε βολές ευστοχώντας μόνο στην δεύτερη.

Στα 5,6 δευτερόλεπτα που απέμειναν η Πλατεία προσπάθησε με μια μακρινή πασά να σκοράρει αλλά ο έμπειρος πλέι μέικερ Σπίθας έκλεψε την μπάλα.

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ.-Τσαλκιτζής Αρ.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ: Βλαχάκης 6, Σπίθας 3, Κυριακού 9, Αμπαδογιάννης 7, Τήλιας 10(1), Μάτσος 1, Δημητριάδης 9(3), Μαντόπουλος 8, Ιωαννίδης 2.
ΠΛΑΤΕΙΑ: Ατζέμης 8, Ιωαννίδης 6, Παπαιωάννου 15, Γκίνης 8, Γιαννίρης 5, Χρυσόμαλλος 6, Βακίρης 6(1).