Καθαρή νίκη για τις γυναίκες του Ολυμπιακού-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα στην Βούλα

Το πιο δυνατό τους τεστ ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων τους για κύπελλο και πρωτάθλημα, έδωσαν οι γυναίκες του Πρωτέα Βούλας, καθώς αντιμετώπισαν τον Ολυμπιακό στο Κλειστό Γ. Γεννηματάς το βράδυ της Κυριακής.

Η γηπεδούχος ηττήθηκε με 58-73, αλλά οι αθλήτριες του Ιωάννη Κτιστάκη έδειξαν πως είναι έτοιμες για την εκκίνηση, σε ένα ματς που έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για το προπονητικό τιμ.

Αν και ο Πρωτέας έμεινε πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έκλεισε με 28-40 υπέρ του Ολυμπιακού, στο δεύτερο ημίχρονο οι αθλήτριες μας ανέβασαν την απόδοση τους μείωσαν σε 46-49 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, ενώ μέχρι το 37' το σκορ ήταν 57-60 υπέρ του Ολυμπιακού, ο οποίος όμως πίεσε αρκετά στο τέλος στην άμυνα και έφτασε στο τελικό 58-73.

Δεκάλεπτα: 13-24, 28-40, 46-49, 58-73