Διπλή επιτυχία για εφήβους και κορασίδες του Καλοχωρίου

Με νίκη ξεκίνησε το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με αντίπαλο την αξιόμαχη ομάδα των Κουφαλίων καθώς επιβλήθηκε με 88-72. Οι δυο ομάδες τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο με την διαφορά να είναι στο καλάθι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημητρόπουλου «πήρε μπροστά» φτάνοντας στο τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 23-18, 39-37, 67-51, 88-72
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.- Βασιλόπουλος Μ.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Δημητρόπουλος): Καζαμίας 23(1), Ανεσιάδης 1, Παπαχριστοφόρου Ε. 8, Μήτκος 5(1), Μακαλέκας 2, Περγκιόνι 17(1), Παπαχριστοφόρου Φ. 17(1), Αμανατίδης, Μπόζας 2, Λεωνάκης 11, Καραφουλίδης, Πασβάντης 2.
ΚΟΥΦΑΛΙΑ (Λέφα): Ζαμουρίδης 2, Μυλωνάς 13(2), Πασχαλίδης 11, Μισιούδης 5, Δορούκας 9, Μουρουσίδης  10, Τσάγκαλος 6, Μπελίδης 16, Χατζηαντωνίου.

*Με νίκη ξεκίνησαν την χρονιά και οι κορασίδες του συλλόγου που επικράτησαν με 66-24 του ΕΟ Σταυρούπολης έχοντας πολύ καλό ρυθμό σε όλον τον αγώνα. Ο κόουτς Μαυρίδης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες του.
Δεκάλεπτα: 24-5, 45-12, 64-14, 66-24
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Μοστρούς Α.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Μαυρίδης): Γερολάκου, Προβατάρη 2, Μπακιρτζόγλου 8, Τσούλε 30(1), Τσιπιτσούδη, Μπουγιουκλή 2, Μπαξεβανίδου 6, Τζωρτζίδου, Λεωνάκη, Ευαγγελίδου 6, Τζαβέλα 12, Διδούδη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Ξενίδης): Τσιντσόγλου, Καρακίτσου 2, Σαββίδου 14, Ντερκαραμπετιάν, Μητρακοπούλου 4, Μαυρίδου 2, Τετράδη-Γαρούφου 2,  Κανάκη.