«Φόρτσαρε» στο τέλος η Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης

Επειτα από έναν αγώνα γεμάτο πάθος, που θύμιζε άλλες κατηγορίες πιο μεγάλες, ήρθε η πρώτη νίκη για την ομάδα της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης που επιβλήθηκε με 59-49 των Μετεώρων.

Η γηπεδούχος έπαιζε με έξι παίκτες που προέρχονται από την υποδομή της ομάδας και αυτό κάνει ακόμα πιο ευχάριστη την νίκη.

Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αυτό συνεχίστηκε μέχρι το 30ο λεπτό όπου το σκορ ήταν 40-40. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση Φλόγα με το επιμέρους 19-9 που έκανε πήρε την νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-32, 40-40, 59-49.
Διαιτητές: Πράττος-Καπνοπούλου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Γιαννάκαρος-Ράπτης): Κιαμουλίδης 7, Γιαννουλίδης 8(2), Γιουμίδης, Καλαντίδης, Τσολακίδης, Κιζιριδης 6, Ιορδανίδης 3, Ντούρος 6, Λασκαρίδης 9, Φραγκής 13(1), Αβραμίδης 6(1), Αρσάβελης 1.
ΑΕΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ (ΜπόζοςΓιαννουμάς): Ναλμπάντης 9, Γουδίνης 8(1), Τσορλίδης 6, Πιπερίδης 2, Λίγκος 6, Κοντόπουλος, Κασάπης 1, Παφραλίδης 4, Μητσκόπουλος, Τερζόπουλος 13(1).