Νέα ήττα από την Σερβία για την Εθνική Εφήβων U19-Πρώτος σκόρερ για την Ελλάδα ο Σταμάτης

Η Σερβία με το τελικό 60-50 ήταν η νικήτρια και στο δεύτερο φιλικό με την Εθνική Εφήβων U19, το οποίο πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Βρσατς.

Η ελληνική ομάδα δεν ξεκίνησε καλά και βρέθηκε να χάνει με 17 πόντους με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, όντας ιδιαίτερα άστοχη στις βολές (έκλεισε τον αγώνα με 10/25). Στο δεύτερο μισό η εικόνα της Ελλάδας βελτιώθηκε, η ψαλίδα της διαφοράς έκλεισε ως τους τέσσερις πόντους (51-47, 35’), με τους Σέρβους όμως να κάνουν τη δική τους αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά κα να παίρνουν τη νίκη με το τελικό 60-50. Η Εθνική Εφήβων επιστρέφει αύριο στην Ελλάδα.

Δεκάλεπτα: 9-8, 38-21, 50-38, 60-50
Ελλάδα (Παπαθεοδώρου): Τολιόπουλος 3, Μιλεντίγιεβιτς, Μουράτος, Οικονομόπουλος, Μήτογλου 8, Τσαλμπούρης 9 (3), Σκουλίδας 8, Χρηστίδης, Ντόρσεϊ 7, Σταμάτης 16 (1), Ντουζίδης.