Πρωταθλητής και φέτος ο ΣΕΘ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Εθνική Τράπεζα

Αποφασισμένοι να τελειώσουν την υπόθεση τίτλος ήταν οι εκτελωνιστές την Κυριακή το βράδυ. Τα αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών του έδιναν την δυνατότητα με νίκη επί της Εθνικής Τράπεζας να προσθέσει ακόμη ένα τρόπαιο στην συλλογή που κοσμεί τα γραφεία του Συλλόγου Εκτελωνιστών Θεσσαλονίκης.

Βάζοντας από το πρώτο δευτερόλεπτο την… μπασκετομηχανή να δουλεύει το σκορ εκτινάχτηκε στο 27-6 του πρώτου δεκαλέπτου, στο 40-9 και στο 54-19 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η χρησιμοποίηση όλων των παικτών από τον προπονητή του Σ.Ε.Θ. έφερε το σκορ σε φυσιολογικά επίπεδα. Δυναμική η εμφάνιση του Φραγκουλίδη στην επίθεση, εμφατική η παρουσία του Ταρνανίδη στην άμυνα, ακόμη ένας μεστός αγώνας για τον Βλάχο.

Δεκάλεπτα: 27-6, 54-19, 68-39, 85-53

Τους 85 πόντους των πρωταθλητών σημείωσαν οι Φραγκουλίδης 23(3), Παπαγιαννάκης 12(1), Καπνιάς 11, Ιωακειμίδης 11, Κρητικόπουλος Κ. 8, Ταρνανίδης 8,  Γρηγοριάδης 6, Τσιταμπάνης 4,Βλάχος 2, Κρητικόπουλος Δ., Χωρινός.