ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝ. ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 20-0(α.α.)
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 72-68
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚ. 75-65
ΔΑΣΩ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 51-66
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ-ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 44-63
Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛ. 60-54
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 48 1749-1191 558
2) ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 47 1879-1315 564
3) ΔΑΣΩ 42 1540-1403 137
4) ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 39 1429-1357 72
5) ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗ 38 1502-1440 62
6) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 37 1475-1496 -21
7) Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 36 1361-1418 -57
8) ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 35 1559-1574 -15
9) ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 34 1492-1434 58
10) ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 34 1323-1405 -82
11) ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 32 1382-1540 -158
12) ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 29 1411-1526 -115
13) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 25 1152-1614 -462
14) ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 18 927-1468 -541
*Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού και Αστέρας Σίνδου έχουν
έναν αγώνα λιγότερο.
*Ο Κρόνος Ευόσμου έχει δύο μηδενισμούς και αποβλήθηκε από
το πρωτάθλημα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 17/4)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗ
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ-ΔΑΣΩ
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΑΣΩ 51
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 66
Δεκάλεπτα: 13-23,
23-39, 37-52, 51-66
Διαιτητές: Δαμίγος-Σελεβός
ΔΑΣΩ
(Καραγιαννίδης): Μπάγκι 18(2), Χατζηκωνσταντίνου 6, Κωστόπουλος, Σκουφετζής
Ε., Στάθης 8, Μποσαντζίδης, Μπακιρτζίδης 7, Μυσιρλόγλου 12(1), Τασόπουλος,
Γιαννούσης, Ελευθεριάδης, Σκουφετζής Α.
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Τσεσμετζής):
Πράντζος 8(1), Ζαλοκώστας, Φωτιάδης 20(1), Κεχαγιάς 3(1), Δεμερτζής, Σερέτης 8(1),
Καλούτσικος 7, Κοϊμτζόγλου 5(1), Πετρίδης 2, Μπάκος 7(1), Βλάχος 4,
Κιρκινεζιάδης 2.
ΕΚ
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 72
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 68
Δεκάλεπτα: 23-23,
38-42, 54-54, 72-68
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μακρής
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ
(Ντολόπουλος): Μολυβάς 5(1), Αντωνίου 2, Φωτιάδης 19(2), Δουλγερίδης 4,
Παπαδόπουλος 2, Τετράδης, Μπουίντας 15(3), Τόττης, Ξενίδης 4, Ταυλαρίδης 4(1),
Κανλής 17, Σταυρούσης.
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ
(Παράδας): Χατζηνικολάου, Αργύρας 1, Τσάικος 22(4), Πανταλής 12(2),
Κυπραίος 2, Μπαλκούρας 6, Κεσίδης 13, Παπαχρήστου 2, Πράτσκας 2, Αλμπάνης 8.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ
ΠΑΥΛΟΥ 75
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
65
Δεκάλεπτα: 22-15,
44-30, 65-45, 75-65
Διαιτητές: Αγραφιώτης
Γ.-Μοστρούς
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ
ΠΑΥΛΟΥ (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος Μ. 21(1), Δουμάνης, Αγγελόπουλος 14(1), Αναστασιάδης,
Παπαδόπουλος Ν., Μόσχου 12(1),
Σιμητόπουλος, Βαλαβανίδης 15, Βουνάκης, Λάππας 13(1), Μαυροματίδης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Χονδρογεώργης): Κυπραίος 8(2), Κουδουμάς, Χονδρογεώργης,
Χουλιάρας 9(1), Παπασωτηρίου 12(2), Σαββίδης 12(2), Βογιατζής 9(1), Γογοδώνης 8,
Βαρδαλής 7.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΦΛΟΓΑ 44
ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 63
Δεκάλεπτα: 6-21,
13-35, 23-46, 44-63
Διαιτητές: Κουφιύδης-Ψωμιάδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ
(Νικολακούδης): Ιωσηφίδης 2, Κιζιρίδης 8, Κουκουσεράκης 10(1), Γιουμίδης,
Φυντανίδης 4, Καλαντίδης 8, Μπουντούκης 7(1), Κατσίνας, Μυλιόρδος 3, Τσολακίδης
2.
ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ
(Δελιτζάκης): Μπλέτσης 2, Γκαζγκάζι 18(6), Χατζηανδρέας 11, Ατματζίδης, Μπανιάς
11, Κατεμλιάδης 12, Γεωργίου 6(2), Ζαταγιάς, Σιβένας, Σέρβος.
Μ. ΑΛΕΞ.
ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 60
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
54
Δεκάλεπτα: 9-15,
37-28, 41-42, 60-54
Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης-Γιαννάκης
Μ. ΑΛΕΞ.
ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Δημητρόπουλος): Τιγκλιανίδης Χ. 11, Τιγκλιανίδης Π. 6, Καζαμίας,
Παπαχριστοφόρου, Ριζόπουλος 5(1), Χατζηγιαννίδης 12(1), Τσαλαγεώργος, Τουρουτουτούδης,
Πασχούδης 11(2), Καραγιαννίδης, Περγκόνι, Χαιριστανίδης 15.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
(Γκούμας): Καραγεωργίου 6, Μπίκης 4, Τικτόπουλος 8, Καραμπίδης 20(4),
Αργυρίου, Πολύχρους 10, Βασιλόπουλος Β.Ε 6.
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ
ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ
Ο αγώνας διακόπηκε, 1:57 πριν την ολοκλήρωση της πρώτης
περιόδου και ενώ το σκορ ήταν 15-13 υπέρ των γηπεδούχων, καθώς ράγισε το
στεφάνι και δεν υπήρχε άλλο να το αντικαταστήσουν.
0 Σχόλια