Νίκη για το ανδρικό της ΗΟΟΡ

Καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα νεανική ομάδα της HOOP επικράτησε στην έδρα της με 66-59 των Ελπίδων Ηλιούπολης.

Οι Ελπίδες παίζοντας κάκιστη άμυνα στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με διαφορά 17 πόντων (47-30), όμως στην επανάληψη κάνοντας ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο (2-18) έφτασαν σε απόσταση αναπνοής 49-48.

Στην τελευταία περίοδο αν και ακολουθούσαν την HOOP από κοντά στο σκορ δεν κατάφεραν να γυρίσουν τον αγώνα και έτσι ηττήθηκαν με το τελικό 66-59.

Δεκάλεπτα: 24-18, 47-30, 49-48, 66-59
Διαιτητές: Κατούδης-Γρηγοράκος
HOOP (Μασλαρινός): Σουρλής 27(2), Παρασκευόπουλος, Λουμπούνης 5(1), Μακρίδης 11(1), Πιτσαλίδης 4, Σιώκατας, Μπράβος 2, Βουγιουκλής 5(1), Λυκίδης, Βελίκης 10, Γκατζούνης 2, Σταμίρης.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 8, Αλβανός, Κασούμης 11(3), Παχούμης 2, Ριμπίτσκι, Δόκος 6, Τερμεντζής 19, Παπαγγέλου 5, Καλαϊτζόγλου, Μπαρτζώκας 8(2).