Πέρασε και από τη Θέρμη ο Ολυμπος

Νίκη γοήτρου πέτυχαν οι γυναίκες του Ολύμπου Ελευθερίου Κορδελιού στη Θέρμη καθώς επικράτησαν με 39-48 του Θερμαϊκού.

Με την βοήθεια 30 οργανωμένων οπαδών τους, οι νικητές πήραν το προβάδισμα για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το 34ο λεπτό. Εκεί και ενώ το σκορ ήταν 37-36, αποβλήθηκε με πέντε φάουλ η Κάνουλα και οι φιλοξενούμενοι έκαναν σερί 2-12 παίρνοντας τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 18-9, 24-17, 30-34, 39-48
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Παπαδοπούλου Χρ.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Βαχαροπούλου): Γεωργιάδου, Τσαλοπούλου 5, Αμπατζίδου 4, Ιγνατίου, Κάνουλα 7(1), Κουζιόρτη, Καζάζη 2, Ανταβαλή 4, Κυζιρίδου 17(3).
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Ατακτίδης): Παπαρέντη 5, Ακσεχέρογλου 12, Τριανταφυλλίδου, Κανσίζογλου 2, Ψαρρά 3(1), Τσίτσιου 9(2), Παπαγακή, Τράντα 5, Κωστοπουλου 12, Μουστακίδου.