Θρίαμβος Ταγαράδων με... οδηγό τον Τζίκο

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Θρίαμβος Ταγαράδων χθες στο κλειστό του Νέου Ρυσίου επί της Αναγέννησης Φαλήρου με 60-56. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ συνέχεια μέχρι το 35 λεπτό με μικρές διαφορές 3-6 πόντων.

Ωστόσο στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι βρήκαν το σθένος να ανατρέψουν την κατάσταση, επιβραβεύοντας έτσι τον προπονητή τους για την άριστη τακτική που ακολούθησε στο παιχνίδι και για τη σκληρή δουλειά στις προπονήσεις των τελευταίων ημερών.

MVP των νικητών και του αγώνα ο Μπατσίλας με 17 πόντους και κρίσιμα καλάθια στα τελευταία λεπτά, ακολουθούμενος από τους Κυριακού και Δημητριάδη με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα. Σημαντική στην έκβαση του αγώνα και η ψυχραιμία του Μουδούρη στις βολές (4/4) στα τελευταία 25 δευτερόλεπτα του αγώνα. Από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Κυριαζίδης με 13 πόντους και οι Ντερβίση και Γογγάκης με 11 έκαστος.

Δεκάλεπτα: 9-14, 24-23, 36-40, 60-56.
Διαιτητές: Στούμπος, Τζιοβανάκης.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ (Τζίκος-Λιάντας): Μπατσίλας 17(1), Ουρκέρογλου 5(1), Μουδούρης 6, Παπαθανασίου 2, Καραγεωργόπουλος 1, Τσούλος 1, Δημητριάδης 10(2), Κυριακού 12, Μαντόπουλος, Βλάχος 6(1), Δανιηλίδης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ (Κανάβης): Κωνσταντινίδης 2, Γογγάκης 11(3), Μάστορας 3, Μπουτσούκης, Κυριαζόπουλος 4, Μαργώνης 2, Κυριαζίδης 13(1), Ντερβίση 11, Ντίνας, Κατιγκάς 6(1), Αναγνώστου 4.