Νίκη ανόδου για τον Ατρόμητο Τριαδίου-Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια

Μεγάλη επιτυχία για τον Ατρόμητο Τριαδίου που επικράτησε στην Καλαμαριά με 44-64 του Μαραθώνα και τον «έπιασε» στην κορυφή έχοντας και το γκολ-αβερέιτζ, ενώ απομένουν πέντε αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 6-2 στο 5ο λεπτό, ενώ ισοφάρισαν σε 35-35 στο 25ο . Ένα σερί 7-0 για τους φιλοξενούμενους στα πέντε τελευταία λεπτά της περιόδου και ένα απίστευτο 9-22 στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσαν την μεγάλη νίκη στην ομάδα της Μαρίας Βαχαροπούλου.
Δεκάλεπτα: 7-12, 23-32, 35-42, 44-64
Διαιτητές: Σακαλής-Μπάιος
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ (Καραγιάννης): Μπασιάκος, Μαρινίδης 4, Καριπίδης, Παανγιωτόπουλος Β. 2, Παναγιωτόπουλος Π. 14(4), Τρίκος 1, Μαργαρίτης 11, Γάτος 12(2), Ρέκας.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ (Βαχαροπούλου): Τσαχουρίδης Πετ. 5(1), Τσαχουρίδης Παν. 2, Σπυριδόπουλος 3(1), Γιάννας, Μπάλλας 12, Μαρκίδης 5(1), Δεμίρης 11(3), Μάντης, Ζαχαριάδης, Ντίντας Γ. 13, Μουτσέλης Γ. 13, Τσαμπαρλής.