«Φόρτσαρε» στην τρίτη περίοδο ο Αίας Ευόσμου-Διακόπηκε ο αγώνας εξ αιτίας ενός φιλάθλου

Με εκπληκτική άμυνα στην τρίτη περίοδο ο Αίας ξεπέρασε στον Εύοσμο το εμπόδιο του Ζέφυρου καθώς επικράτησε με 53-43.

Οι νικήτριες διατήρησαν τη διαφορά ασφαλείας που πήραν σε εκείνο το χρονικό σημείο και στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το παιχνίδι διακόπηκε από τους διαιτητές που ζήτησαν εκκένωση του γηπέδου γιατί τους έβρισε ένας φίλαθλος των φιλοξενουμένων στο 38ο λεπτό και άρχισε μετά από 20 λεπτά.
Δεκάλεπτα: 11-11, 25-21, 38-25, 53-43
Διαιτητές: Καλφόπουλος-Ψωμιάδης
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ(Νίκου): Παπαδοπούλου 6, Μαυροπούλου 17, Καριπίδου 2, Ευθυμίου 2, Δέλλιου 22(6), Δόξα, Μαλτέζου 4.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αλεξανδρίδης): Γεωργούλα 1, Οζπαπαδοπούλου Σ. 4, Ευθυμίου, Κιλιγκαρίδου 21(3), Αθιανά 15, Τσαλή 2, Σαμαρά, Γραβάνη, Αγγελλίδου, Οζπαπαδοπούλου Μ.