Χωρίς προβλήματα οι Κένταυροι

Νίκη σήμερα για τους Κένταυρους επί του Αδάμαστου Πανοράματος με  69-40. Μετά από ένα νωθρό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο (9-8) οι Κένταυροι κυριάρχησαν σε άμυνα και επίθεση και έκλεισαν το ημίχρονο με 32-16.

Το ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι Κένταυροι δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα για αντίδραση και μάλιστα αύξησαν την διαφορά.
Δεκάλεπτα: 9-8, 32-16, 49-28, 69-40
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουφούδης
ΑΚ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ (Γεωργιάδης Γ.): Υφαντίδης 2, Γεωργιάδης Γ. 5(1), Γαλής 16(2), Λιθηρόπουλος 10, Μαυρίδης 3, Αλεξιάδης 10(2), Χρήστογλου, Ντίνας 10, Γεωργιάδης Ν. 5, Καραγεωργίου Α., Μουρατίδης, Καραγεωργίου Δ. 8(2).
ΑΔΑΜΑΣΤΟΣ (Χριστοδουλίδης): Κουρόγλου 10(1), Γλαβίνας 4, Λέος, Βαλαβανίδης 4(1), Κυρίμης, Καρακωσταντινίδης 8(1), Μαυρίδης 5, Κωνστας 7, Αλμπανόπουλος 2, Αμούτζιας, Παρλιάρης.